Park Sensörü Arızası

Berker53

Kayıtlı Kullanıcı

Arkadaşlar Opel insignia aracımın arka iki adet park sensörü arızalıydı. Park sensörlerini değiştirdim arızalı park sensörüm kalmamasına rağmen park asistanı arızası devam ediyor. Park sensörlerini kontrol ettiğimde hepsi dalga yayıyor. Park asistanı düğmesine bastığımda düğme üzerindeki ışık bir iki defa kırmızı yanıp sönüyor. Başka nasıl aktifleştirebilirim bilgi sahibi olan yardım edebilir mi?

kannn

Teknik Destek Ekibi
Emektar Üye
park sensörleri devre iken elinizi sensor yavaşça yaklaştırın uzaktan başlayarak parmağınızla dokudurun titriyorsa o sensor saglamdir titremiyorsa arızalı ve takılan sensor orj. gerekirse orj. cihazla kalibre gerekebilir akü başını çıkarıp bekleyin 10 dakika takın

Berker53

Kayıtlı Kullanıcı
Ben park sensörü arıza tespit işini telefon ses kayıt modu ile yapıyorum. Arızalı sensör hiç tepki vermezken aktif sensör titreşim yaratıyor. İki adet sensörüm arızalıydı onları değiştirdim. Dün dediğiniz akü kutup başlarını sökme işini akşamdan yaptım bu 10 saat kadar beklettim taktığımda arıza tekrar çıktı birşey değişmedi. Geri vitese taktığımda resimdeki uyarıyı veriyor.

Cemil

Admin
Kamera ve öndeki sensörlere baktınızmı?

Berker53

Kayıtlı Kullanıcı
Kamera ve öndeki sensörlere baktınızmı?
Evet hepsi dalga yayıyor ama bu hatayı veriyor. Hatta beyni arızalıdır belki dedim söketleri çıkardım her kontağı açtığımda arıza verdi. Söketleri tek tek denedim yinede olmadı