Katalitik Konvektör sorusu(Corsa C)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru 4 yerine 5 yazmışım. Pardon..
Hem bilgili hem dikkatli arkadaşlardan böyle değerli bilgiler almak gerçekten hoş.
Konu hakkında beklediğimden fazla bilgi aldım.
Sağolun varolun..:))
Herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katalitik konvektör iptal edilemiyor...

Merhaba Dostlar,
Haftasonu katalitik konvektörü iptal ettirmeye gittim. Ve sükutu hayale uğradım. Benim katalitik konvektör manifolta direkt bağlı olduğu için iptal edilemiyormuş.
Mecbur çıkma bir konvektör bulmaya çalışacağım. Arabanın çekişi de iyice düştü ve motor daha önce söylediğim gibi dizel araç gibi ses yapıyor. (gerçi bunda kapitol ün ordaki TOTAL den aldığımve benzin filtresini değiştirdiğimde gördüğüm katran siyahı benzininde etkisi olabilir).
Eğer böyle devam edersem bu katalitik konvektör yüzünden arabanın da bir taraflarının bozulmasını istemiyorum. Ancak aynı zaman da da çıkma bile olsa katalitik konvektöre öle çook para vermek koyuyor açıkçası. Zaten hertürlü zam bana tekabül ediyor birde burdan darbe yemeyeyim. Bu işi en ucuz nasıl hallederim.
Tavsiyesi olan varmı?

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Capitol ün ordaki benzinci için bu duyduğum 3. veya 4. şikayet.
o kadar merkezi bi yerde o kadar az iş yapması da zaten düşündürücü....

Bence uzak durun o benzinciden :)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya birde ben birşey soracağım.
Anlamadığım şey katalitik konvektör maniflta bağlı olunca iptal edilemiyor mu? Ciddi bu konuda hiç. bilgim yok. Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşu boşuna katalitik konvektör olaylarına girmişim. Bugün egzosşuya götürdüm arabayı. açtı baktı. Bunun içi daha önce boşaltılmış zaten dedi. Benden önceki sahibi yaptırmış anlaşılan.
Motordan gelen dizel gibi sesi de gittim sordum birmotorcuya. Trigerin ordaki bilyelerden gelebilir trigeri değiştirdiğin yere götür baksınlar dedi.

İşin kötü yanı trigeri izmitte değiştirdim, ben şimdi istanbula taşındım. Gelecek hafta gidip arabaya baktıracağım bakalım. Arabanında çekişi iyicce düştü. Birşeyler var gibi geliyor ama doğru dürüst teşhis koyan yok. Bana "sorun kesin bundan kaynaklı, bunu yaparsak düzelir" diyecek birisi çıkmadı.Ha bire birşeyler değişiyor. sorunlar yine devam ediyor.

Neyse dostlar. Sayenizde baya bir bilgi aldım sağolun varolun.

blaver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsozcu

slm arkadaşlar ben gürkan taınşma fromlarına kendime tanıtmayı denedim fakat konu kitlenmiş.kısaca kendimi tanıtayım ben izmir 3. sn. ste.sinde çalışan egsozcuyum.size katalitik konvektörle ilgili bilgi vermek isterim.
şimdi şurdan başlayalım.katın ne işe yarıdığından bahsedeyim.katalitik konvektör egsoz gazındaki karbondiyoksit gazını azatmak amacıyla 92 senesinden beri hemen hemen tüm araçlar konuluyor.fakat zaten normal bir egsoz sistemi bile arabayı sıktığı halde bu tür bir filitre aracınızı daha çok sıkacaktır.nedemenk istediğimi göndereceğim resimdende anlıyacaksınız..iptal ettire bilirmisiniz.çift sensörlü araçlar hariç tümünde iptal etire bilirsiniz.çift sensör şudur katalitik konvektörünüzün motor egsoz manifoltunuzundan sonra konulan yani gazın kata girmeden önceki tarafına birde kattan sonraki bir yere konulan diğer sensör vardır .bu tip araçlarda kat iptali yapılamıyor .çünkü arıza lambası yakıyor.artı sensörlarin egsoz gazını ölçüp beyne ona göre bilgi veriyor.eğer siz katı iptal ederseniz beyin yannış değerleri ölçüp fazla yakmanızı sağlıyacaktır.diğer tüm araçlarda gönül rahatlığıyla iptal edeilirsiniz.
şimdi maliyetlerden söz etmek istiyorum.
normalde kat iptali susturucu taıkldığı zaman en fazla 50.00 ytl tutar.
boru konduğu zaman 20.00 ytl. dir
çıkma kat aradığınızda size az buz olmayan 300.00 ytl 500.00 ytl 800.00 ytl gibi astıronomik rakamlar çıkarırlar.
ama bilmenizi isterimki bu rakamları boşuna verirsiniz. okadarda pahalı değildir.
orjinal sıfır katlar bile bu fiatlarda değildir.kısacası pahalı gibi grünen bu malları aldığınız fiyatların yarısı kadardır.
kendi işimden biliyorum :)
birde katalitik konvektör çıkması para ediyor.hemde iyi para. yani şöğle anlatayım. içindeki seramik kilosu 50.00 ytl.dir bu hurda parası olarak otomotivd verilen en yüksek rakamdır.türkiye genelinde ayda ortalama 600 tane taplandığını göz önünde alırsanız.rakamı siz bulun.yani anlıyacağınız egsozun neyi olursa olsun bir egsozcuya gittiğiniz zaman katalitik sorununuz olmasa bile direk olarak kat iptali yapmak isterler.bu sebebpten size yararlı bir kaç bilgi vermek isterim.
katta sorun olduğuna inanıyorsanız.motor soğukken çalıştırın 1 2 dk. içinde çok sıcak hava çıkıyorsa. katınız tıkalı olabilir.
normal sürüşte arabanız kasıyorsa normalden fazla kat tıkalıdır
unutmayınki hiç bir zaman egzossistemi kesik kesik arabayı kasmaz .kat veya egsoz sistemi tıkalıysa her zaman arabayı sıkar.
umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir
211013bu0.jpg

blaver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
CengoCenk' Alıntı:
Ya birde ben birşey soracağım.
Anlamadığım şey katalitik konvektör maniflta bağlı olunca iptal edilemiyor mu? Ciddi bu konuda hiç. bilgim yok. Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
cenk oda iptal edile bilir ama çif sensör yoksa.

imagoodman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
blaver' Alıntı:
slm arkadaşlar ben gürkan taınşma fromlarına kendime tanıtmayı denedim fakat konu kitlenmiş.kısaca kendimi tanıtayım ben izmir 3. sn. ste.sinde çalışan egsozcuyum.size katalitik konvektörle ilgili bilgi vermek isterim.
şimdi şurdan başlayalım.katın ne işe yarıdığından bahsedeyim.katalitik konvektör egsoz gazındaki karbondiyoksit gazını azatmak amacıyla 92 senesinden beri hemen hemen tüm araçlar konuluyor.fakat zaten normal bir egsoz sistemi bile arabayı sıktığı halde bu tür bir filitre aracınızı daha çok sıkacaktır.nedemenk istediğimi göndereceğim resimdende anlıyacaksınız..iptal ettire bilirmisiniz.çift sensörlü araçlar hariç tümünde iptal etire bilirsiniz.çift sensör şudur katalitik konvektörünüzün motor egsoz manifoltunuzundan sonra konulan yani gazın kata girmeden önceki tarafına birde kattan sonraki bir yere konulan diğer sensör vardır .bu tip araçlarda kat iptali yapılamıyor .çünkü arıza lambası yakıyor.artı sensörlarin egsoz gazını ölçüp beyne ona göre bilgi veriyor.eğer siz katı iptal ederseniz beyin yannış değerleri ölçüp fazla yakmanızı sağlıyacaktır.diğer tüm araçlarda gönül rahatlığıyla iptal edeilirsiniz.
şimdi maliyetlerden söz etmek istiyorum.
normalde kat iptali susturucu taıkldığı zaman en fazla 50.00 ytl tutar.
boru konduğu zaman 20.00 ytl. dir
çıkma kat aradığınızda size az buz olmayan 300.00 ytl 500.00 ytl 800.00 ytl gibi astıronomik rakamlar çıkarırlar.
ama bilmenizi isterimki bu rakamları boşuna verirsiniz. okadarda pahalı değildir.
orjinal sıfır katlar bile bu fiatlarda değildir.kısacası pahalı gibi grünen bu malları aldığınız fiyatların yarısı kadardır.
kendi işimden biliyorum :)
birde katalitik konvektör çıkması para ediyor.hemde iyi para. yani şöğle anlatayım. içindeki seramik kilosu 50.00 ytl.dir bu hurda parası olarak otomotivd verilen en yüksek rakamdır.türkiye genelinde ayda ortalama 600 tane taplandığını göz önünde alırsanız.rakamı siz bulun.yani anlıyacağınız egsozun neyi olursa olsun bir egsozcuya gittiğiniz zaman katalitik sorununuz olmasa bile direk olarak kat iptali yapmak isterler.bu sebebpten size yararlı bir kaç bilgi vermek isterim.
katta sorun olduğuna inanıyorsanız.motor soğukken çalıştırın 1 2 dk. içinde çok sıcak hava çıkıyorsa. katınız tıkalı olabilir.
normal sürüşte arabanız kasıyorsa normalden fazla kat tıkalıdır
unutmayınki hiç bir zaman egzossistemi kesik kesik arabayı kasmaz .kat veya egsoz sistemi tıkalıysa her zaman arabayı sıkar.
umarım sizlere yardımcı olabilmişimdirhttp://65.55.130.124/cgi-bin/getmsg/211013bu0.jpg?&msg=25DE3229-9CED-455C-BD20-D64DAB9A9B71&start=0&len=39353&mimepart=3&curmbox=00000000-0000-0000-0000-000000000001&b=18a3b91001bdeeee62866a6d50ed7324&disk=10.1.106.223_d1549&login=blaver35&domain=hotmail%2ecom&hm___sig=cb56c67201c70aec369656c841836d1379233b8fbf69d638

saol cok faydalı bılgıler yazmıssın

blaver

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedemek aslında çok daha bilgi var ama yazmaya kalkarsam baya uzun olacağını düşündüm bu arada tüm egsozla ilgili bilgileri sizinle paylaşmak isterim