Ne olur bu problemden kurtarın beni!!!

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar,
2000 model astamda özellikle motor sogukken ve araç rolantide çalışırken direksiyonu cevirdigimde motorun rolantisi düşüyor ve neredeyse stop edecek duruma geliyor. aracında bu sorunla karşılasan oldu mu?neden kaynaklı olalabilir? lütfen bana yardım edin kafayı yiyeceğim.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer sekilde bende sorun yaşadım.aracı yeni aldıgımda zamanlarda, özellikle park manevrası yaparken direksiyon hareketine bağlı olarak devir düşüyor.Hıza duyarlı elektro-servo direksiyon sisteminden kaynaklanıyor sanırım.Daha sonraları gaz verme oranını biraz arttırarak manevra yapmaya başladım, şimdi sorun yaşamıyorum.

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet arkadaşım, kastetdiğim sorun senin yaşadığın sorunla aynı. motor soğukken böyle yapmasına bir anlam veremedim. İlginden dolayı teşekkürler...

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende olmuyo.. motor devri düşmüyo sedece motorun sesi biraz değişiyo... ama stop etme söz konusu değil

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var.

tam çevirince direksiyon turu bitince devir bi düşüyo sonra tekrar topluyor devir.

Vectra - B

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
aynı sorun bende de var.

tam çevirince direksiyon turu bitince devir bi düşüyo sonra tekrar topluyor devir.

Vectra - B

Evet aynı problem, peki bu neden kaynaklanıyor bilen var mı?

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar direksiyon hidrolik pompası gücünü motordan alıyor siz sonuna kadar cevirinde pompa yağ basamıyor ve zorlama yapıyor onun içinde rolantide düşme oluyor bir sıkıntı olmaz

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalcin36' Alıntı:
Merhabalar cok yeni olmasada ban ait opel vectram var ve onu alabilmek için tam tamına 10 sene çalişıp para biriktirdim.Agustos ayın 6 sında bir acemi servis şöförünün dikkatsizliği benim sol camurluk ve ön kaput vs hasarına yol açtı.Neyseki aracım .kasko şirket yetkilisini ve jandarmayı aradım .Kaza raporu tutturdum.Sigorta şirket yetkilisi aracımın yürüyüp yürümediğini sordu bende hareket edebilir dedim yanlız radyötör delinmiş oldugundan dolayı acil yol yardımın aradım.Opel servisinden 2 arkadaş aracımı servise götürdüler.Ertesi gün exper geldi hasar tespiti falan yapılarak aracı opel özel servisine teslim ettik.Aracım 21 gün sonra onların deiyimiyle hazır benim gördüğüme göre henüz tamire başlanıyordu.Bana gelin aracınız hazır diyen arakadaş arabayı hiç kontrol etmeden ban teslim edecekken ben itiraz ettim ve tamamlanması için biraz daha zaman verdim.Gördüğüm eksikliklere inanamazsınız Kaportacı ön kaputu tam ayarlayamamiş arada bariz boşluklar(nedeni yan sanayii oluşu) farlar ve sinyaller arasına parmak giriyor,cam fıskiyesi sadece dibine su cıkarıyor cama tazzik yok,kaportacı kaza ile ön camı kırmiş neyse değiştirilmiş ama cam fitilleri cam takilrken değilde cam silikon atıldıktan sonra takılmaya çalışılmiş ama içler acısı...,abs beyni başka bir araçtan takılmiş,radyatör çin malı,amortisör de yan sanayi,sol çamurluk.ön kaput,davlumbas,ön tampon,cam motoru ,klima radyatörü,ön panjur,seconder hava walfi vs daha eklenecek parcalar var ama hepsini yazmadım.Ben birkaç gün sonra aracımı bazı eksilliklerinin daha sonra giderilecegini ögrenerek aracımı teslim aldım.Firmanın aracıma kestigi fatura inalilmazdı 9.750.00 YTL böyle bir işçilik malzemeye bu paranın cok oldugunu söyledim Bana sen üzülme nasıl olsa sigorta şirketin ödeyecek dedi pişkinler...
Ben yapılan işten memnun kalamayarak experi tekrar çagırdım ve bir başka yetkili serviste aracıma takılan hiçbir parcanın orjınal olmadığı ve gerektiği gibi yapılmadığı tespitinde bulunduk.Exper arkadaşa be bu aracı bu şekilde teslim almak istemedeğimi bu fataurayı ödememelerini istedim.Oda müdürleriyle konuşarak 4.noterliğince bana kesilmiş faturaları ihtar ettik.Dün 2.Asliye hukuk mahkemesinden tespit yapılmasını istedim.Hakim ve keşif heyeti ile aracıma tespit tutanagı hazırlandı.Sonuca herkes dudagını ısırarak okudu.SERVİS ARACIMA 3. SINIF ÇİN MALİ YAN SANAYİİ VE ÇIKMA malzeme kullanılmış.
Bu evraklarla şimdi Tüketici mahkemesine başvuracagım.Aracıma takılan tüm parcaları iade etmeye caliştım ama kabul etmediler ve beni ve kako şirketini mahkemeye verdiler .
Benim sizden öğrenmek istediğim böyle önüne gelen herkes Opel servisi açabiliyor mu?Servis olabilmesi için Yetkili servis Belgesi alması ,Opel ve wolkswagen den gercekten anlayan bir ekip usta olması gerekmiyor mu?
Ben Aracınımı Opel yetkili servisi, levhası gördüğüm için oraya götürdüm.Bu şirket hakkında neler yapılabilir?
Turkiye opel yetkili ana bayii veya ithalatcı firmasına nasıl ulaşabilir sesimi nasıl duyurabilirim.Bu olaydan sonra psikolojim cok bozuldu Lustral antidepresant aldım doktordan...arabamı sevemiyor ve başka parçlarınında değiştirilmiş olma kuşkusu içindeyim ve dün akşam abs ışığı ikazı yanmaya başladı.Bu insan kılıklılar benim hayatımla nasıl oynarlar?ya firenlerim tutmasa kilitlensene yaparım? şuanda aracımı ben kendi imkanlarımla tamir ettirdim ve satıcam ilgilenenlere duyrulur.ŞİMDİ SİZLERE BÖYLE BİR OLAY YAŞAMAMANIZ İÇİN OPELİNİZİ YETKİLİ OPEL SERVİSİNE GÖTÜRÜN!!! ÖZEL SERVİS DEĞİLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL....
SELAMLAR
yalcin70@hotmail.com

çok geçmiş olsun arkadaşım..
maalesef türkiyenin kaderi bu.. keşke birbirimizi dolandırmaya çalışmak yerine.. daha çok çalışıp birlik bütünlük sağlamaya çalışsak. O zaman kimse belimizi bükemez..
Sen o servisin ismini versende herkes bilse nereye gidip gitmeyeceğini.. deşifre edip herkese anlatmak işlerini kesmek lazım böylelerinin..
tekrar geçmiş olsun. Allah tekrar vermesin.