plakalığımı kırmışlar...

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar dün gece insanlıktan nasibini almamış kişiler tarfından ön plakalığımın bir tarafı kırılmış. bende düşmesin diye tamamen kırdım. plakalığı tamamen sökünce aklıma direk plakalıksız plakanın nasıl takıldığı geldi. bunun nasıl yapıldığı veya sağlam olup olmadığını paylaşan arkadaşlar olursa sevinirim.
Tekin arkadaşımızındaki gibi...

nfrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi geçmiş olsun.. o türden yaratıklar hala aramızda malesef..

plakayı yapıştırmak bence en iyisi daha şekil duruyo ;)

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun kardeş.Astra H ta nasıl bilmiyorum ama zaten tamponda 2 adet vida yeri hazırdır.Metal pullarıda vardır.Direk vida olabilir yada yapıştırmakta çözüm olabilir.ama boyaya zarar vermeyecek silikon gibi felan bişeyler denemk lazım.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakın silikonla falan yapıştırıyım deme, silikon veya mastik iyi tutuyo ama kemikleştiği için çıkarmaya çalıştığında plaka 8 oluyo...En iyisi önce yapıştırılacak alanı güzelce bir temizleyip sonrasında da 3m veya benzeri süngerimsi, kalın çift taraflı bantla yapıştırmak.Bu arada siyah çerçeveyi de tinerle falan silersen daha güzel duruyor...

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki eşşek kadar iki adet vidayla tutturulduğu halde kırılabilen plastik kadar sağlam olur mu acaba?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verderveremem' Alıntı:
peki eşşek kadar iki adet vidayla tutturulduğu halde kırılabilen plastik kadar sağlam olur mu acaba?

valla sökebilene aşkolsun :) öyle 3-4 noktasından yapıştırılmıyor, boydan boya çekiyoruz.benimki bu şekilde ve nema problema...

verderveremem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu bahsettiğin bant süngerimsi olanlar herhalde... nerden bulurm ki acaba..

bkaraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o tür bantlara itibar etmeyin zamanla dış etkenlerden ötürü etkileniyor özelliğini kaybediyor bide plaka düşüp kaybolursa o zaman yandın şase numarasına kadar muayene ediliyor ölüm en sağlamı dört köşesinden uzak 3 veya 5mm somunlu civata ile vidalayın hem vidalar belli olmuyor hemde sağlam oluyor kolay gelsin ben öyle yaptım

gTUNerkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsu.yapıştırıcı olur .çift taraflı bant olur ama bence 2 küçük vida.bu 3 ünü yap ama silikonu asla yapma.

[sc]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı şey oldu.. Adam geri geri gelirken benim plaka çercevesini dağıttı...Bende çerceveyi söktüm ,plakanın kenarlarındaki siyah izlerini sildim.Civataları beyaza boyayıp plakayı monte ettim.Plakayı biraz elimle eğdim tampona cuk oturdu...Çokta güzel oldu...