Varmı böyle bir arıza

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cetkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba benim 1996 vectra 2000cc aracım var.Arabanın hız ve devir ibreleri çalışmıyor.Araç bir süre kullanılamazsa ilk çalışmada gösteriyor ancak stop edip tekrara çalıştırınca çalışmıyor.

Aracın bu araıza ile yaklaşık aynı zamana dekgelen bir arızası da oldu servise götürdüm egzantrik mili devir sensörü arızalı dendi değiştirdik.EE tabi bu yanlız değişmiyor krank mili devir sensörünü de değiştirdik.Usta gösterge arızası %99 bundan dedi ama arıza aynen duruyor.

Bu konuda yardım edebilirseniz çek sevinirim.

weSti555

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzantrik sensoru ile krank sensoru takım degistirilebilir dogrudur ancak once egzantrik degistirlmeli arıza oratadan kaldırılmalı sonra musteriye krank sensorununde degistirilmesinin mantıgı anlatılmalıdır.Sonuc tek sensor ile kurtarılacakken 2 sensorun birden degistirilip musterinin ruh saglıgı ile oynanması sonucu depresyon ortaya cıkabilir bunuda hicbirimiz istemeyiz.

Ayrıca egzantrik sensoru ile takometrenin alakasını nasıl kurdugunu bizede anlatırsa ustanız bizide aydınlatmıs olur.

Aracınızın ECU sunu bi gozden gecirmek gerekli diye dusunuyorum

setapxxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksentrik sensörüyle ibrelerin ne alakası var anlamadım bende.....gösterge saatleri arıza yapabiliyor yada sigorta tablosunun içinde karoseri iç gösaterge ve aydınlatmanın zaman ayarlayıcısı var ordada temasszılık veya arıza olabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...