1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Opel sahiplerine özel olarak açılan forum sitemize hoşgeldiniz. Sitemize üye olmak için buraya tıklayınız. Üye olduktan sonra tanışma bölümünden konu açmayı unutmayınız.

Servis Bakım

'Bayiler ve Servisler' forumunda Ömer tarafından 6 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Ömer

  Ömer Kayıtlı Kullanıcı

  11
  2
  3
  Yaş:
  31
  Araç:
  Corsa
  Model Yılı:
  2011
  Aracınızın garantisi bitmişse servisde bakım yaptırmayın. Öpüyorlar.
   
 2. Hasip

  Hasip Admin

  783
  272
  63
  Yaş:
  34
  Araç:
  Astra
  Donanım:
  Cosmo
  Motor Tipi:
  1.4 T
  Vites:
  Otomatik
  Model Yılı:
  2011
  Duruma göre değişir arızanın tespiti yapılamıyorsa servise gitmek mantıklı :)
   
 3. Ömer

  Ömer Kayıtlı Kullanıcı

  11
  2
  3
  Yaş:
  31
  Araç:
  Corsa
  Model Yılı:
  2011
  Dışardaki Servislerde Yapıyor Abi Opelin Kendi Servisi Acıtıyor :p
   
 4. omeroz

  omeroz Kayıtlı Kullanıcı

  67
  29
  18
  Araç:
  Astra
  Donanım:
  Edition Plus
  Motor Tipi:
  1.6 CDTI
  Vites:
  Otomatik
  Model Yılı:
  2016
  Hepsi öpüyor. Önemli nokta aracı iyi tanımak, araştırmak. Forumlar da bu noktada devreye giriyor. Yaşanan sorun/çözüm paylaşımları çok faydalı oluyor. Ben bir keresinde 1000TL ödemekten son anda kurtuldum. 40TLye çözdüm mevzuyu forumlar sayesinde. Allah razı olsun bizi kötü niyetli ya da iyi niyetli ama bilgisiz ustaların eline düşmekten kurtaran arkadaşlardan...
   
  alayeri ve Hasip bunu beğendi.
 5. Hasip

  Hasip Admin

  783
  272
  63
  Yaş:
  34
  Araç:
  Astra
  Donanım:
  Cosmo
  Motor Tipi:
  1.4 T
  Vites:
  Otomatik
  Model Yılı:
  2011
  Servisler konusu açılmışken kanayan yaraya parmak basıldı. Son yıllarda ülkemizin en büyük sorunlarından birisi ara elaman sıkıntısıdır. Ülkemizde zorunlu eğitimin etkisiyle malesef çıraklık ve kalfalık dediğimiz öğrenme süreci bitti. Durum böyle olunca sanayide 1-2 yıl çalışan kişiler usta olmaya başladılar veya usta gibi davranmaya başladılar. Malesef ki bu ustaların çoğu teknolojik gelişmeleri dahil takip etmeyen dünyadan bihaber insanlardan oluşuyor. Durum böyle olunca özel servis dediğimiz yetkili servislerden ayrılma işini araştıran takip eden ustalar kıymete bindi. Hatta bu nedenle markalara özel ustalar var piyasada, alman oto, bmvci ahmet, mercedesci hakkı gibi :) İnsani faktörlerden kaynaklanmayan ülkemizin döviz kurlarından etkilenmesinden dolayı malesef yurtdışından gelen parçalar son kullanıcıya erişene kadar 2-3-4 kat yükseliyor, buna birde ülkemizin vergi politikası eklenince işler iyice çıkılmaz hale geliyor. Yetkili servislerin yaptıkları işe 2 yıl garanti vermesinide eklersek ve bunun fiyat farkı olarak sonra kullanıcı olan bizlere yansıtıldığını düşündüğümüzde son kullanıcı malesef öpülüyor :)
   
  omeroz bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş