96 astra yan ayna kırılma problemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bu 96 kasaların aynaları malesef kapanmıyor ve park yerinde gecerken dokunduklarında ya yerinden cıkıyor yada kırılıyor.
Buna cozum bulmus biri varmı, baska markanın katlanabilen aynası astraya uyarmı. Her defasında ayna degismek can sıkıcı. :confused:

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
aynı dertten ben de çekiyorum ama maalesef aklıma yattan bi çözüm bulamadım daha

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu Aynalarini Yapan MÜhendİs Hangİ Zekayla Yapmis Bu Aynayi Anlamadim Ben Benİm İs Yerİm Sİtelerde Gelen GeÇen Çarpiyor Ayna Toplamaktan SIKILDIm ARtik Hep Çatladi Aynalarim Bİrİ Çarpsada Yakalasam Polİse Zabit Tutturasmda Deİstİrsem Dİe Beklİyrum Ben BÖle Sacma Bİ Sİstem GÖrmedİm Yaw

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim corsan ında aynası sabit fakat biri çarptığında yerinde çıkıyor bende takıyorum kitapçığında aynalar yerinden çıkabilecek şekilde yapılmıştır diye yazıyo.

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın vaktim olursa bu konuyu arastırıcam. Ladalardada aynı dert var ama sahin aynası fıstık gibi oluyor. Bu tarz bir ayna arastırıcam ufak bi operasyon istese bile yaptırıcam. Hyundai nin aynaları aynı tarzda gibi yani montaj kısmı ucgen gozume takıldı. Bakınıp duruyorum goz ucuyla hangi modellerin aynası olur ona gore sanayide bakıcam.
Allahtan bu aynaların yan sanayisi cok var 35 ytl ye bostancıda veriyorlar.
Ama neye yarar 2 gun sonra yine kırılacak.

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yukardaki opsiyon degerlendilirilebilir. Elektrikli olmasıda fiyatı biraz daha uygun duruma getiriyor.
Cumartesi bakındım kadıkoy de. Hyundai accent in aynası cok yakın biraz operasyonla olur gibi geldi. Yalnız tweeter lar iptal olabilir. Fiyatı 70 ytl dediler.
Bilginize..

Son düzenleme:

yarens

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu konuyu yeni gördüm citten ya çok pahalı ama dediklerinizden bazıları. Aynı problem bendede oldu. 97 model benimkisi. Çok gıcık gerçekten. Tabi bu arada siz hep istanbuldan söz etmişsiniz. bense ankaradayım. yani burası daha pahalı olmalı. hiç bakmadımda.. üf ya canım sıkıldı. neyse. Hayırlı geceler. Cümletten sELamünaleyküm

ikarahal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cıkma, orjinal yada yan sanayi bulmak zor degil bu F kasaların parcalarında.
Oncelikle amacımız kapanmadıgı icin carpmalarda kırılan aynaya cozum uretmek. Katlanır bir aynaya cevirmek olayı.

Ben gunesligi tutan kucuk plastik tavan parcasını aradım buldum 2.5 ytl, yada arka panzotun lastik iplerini aradım 5 ytl. Ayna 35 ytl. Bulamam dedigim kucuk caplı parcalar bile orj ve yan sanayi seklinde kolaylıkla bulunuyor. Parca konusunda hic problem yok. Arabayı alalı 2 ay civarı oldu parcalarda sıkıntı cekermiyim yada pahalımıdır diye dusunurken tam tersi cıktı.

Birde aynalara kalıcı cozum bulsak super olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...