Diplomasi Nedir?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adamin biri Afrika'da safariye cikarken yanina minik köpegini de almis.Minik köpek bir gün ormanda dolasip,kelebekleri kovalar, cicekleri koklarken kayboldugunu fark etmis. Ne yapacagini düsünürken bir de bakmis ki karsidan bir leopar geliyor Ve belliki günlük yiyecegini ariyor."Simdi basim dertte" diye düsünmüs minik köpek.Etrafina bakmis yerde kemik parcalarini görmüs.Hemen arkasini leoparin geldigi yere dönerek kemikleri kemirmeye baslamis, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye calisiyormus.Leopar tam saldiracakken minik köpek kendi kendine konusmus;"Ne kadar lezzetli bir leoparmis.Acaba etrafta bundan bir tanedaha var mi?"Bunu duyan leopar bir anda donmus kalmis ve en yakindaki agaca tirmanarak dallarin arasina saklanmis."Tam zamaninda kurtardim yoksa bu köpege yem olacaktim" diye düsünmüs leopar.Bütün bunlar olup biterken bir baska agacin üstündeki bir maymun olanlari izliyormus.Bildiklerini kullanarak bundan sonra leopardan kurtulabilecegini düsünmüs.Leoparin yanina giderek neler oldugunu anlatmis.Leopar kopegin yaptiklarina cok sinirlenmis ve maymuna atla sirtima, gidip sunu yakalayalim" demis.Ancak minik köpek neler oldugunu pek anlayamamis ve leoparin sirtinda maymunla birlikte süratle kendisine yaklastigini fark etmis.Simdi ne yapacagim" diye düsünürken kacmaya tesebbüs etmemis.Bunun yerine arkasini leoparin geldigi yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmis.Tam leopar saldiracakken yine kendi kendine konusmus;Bu aptal maymun da nerede kaldi?Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!" :):)Diplomasi böyle birsey iste...Yapabiliyorsan; hizli düsün, sakin ol,güclü görün ve düsmanini kendi silahi ile yen!)

C4TL4Xx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu super .. ama konusan kopek ve onu anlayan leopar???? keske o kadar kolay alsa hayat

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
C4TL4Xx' Alıntı:
konu super .. ama konusan kopek ve onu anlayan leopar???? keske o kadar kolay alsa hayat

:) keşke... Ama hayatta da insan tipleri var böyle...ayılar var,öküzler var tavuklar var... :)

tnng yln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
go go go kardesım vallahı cok gusel elın saglık :D bu arad kucuk kopege hayran kaldımm

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu aptal maymun da nerede kaldi?Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!" etraf maymun dolu bence... paylasım için saol cok hos olmus

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok anlamlı.Teşekkürler