Neler yeni

Triger seti & V-Kayışı ve periyodik bakım

tuleybihayat

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Yunus Emre
Araç
Astra F
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
GLS
Model Yılı
1997
2. Devirdaimle ilgili çok sordum ustalara devirdaim dış tarafta olduğu için değişmesine gerek yok deniyor. Yetkili servis de aynı şekilde usta bakar o karar verir dedi normalde değişmiyorlar yani.
3. Arka frene genelde çok yük binmiyor ama aynı olması iyi olabilir yine de haklısın Bosch stokta yok o yüzden böyle yapmıştım arkayı da trw yaparım.
Gerek var ya da yok neye göre? Servis çizelgesine göre hareket edebilirsiniz bence

barat

VIP Üye
Ad Soyad
Barış Tekin
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2013
Hocam merhaba ben de siteden sipariş geçeceğim v kayışı aldınız mı Opel GM 150 lira, conti ve Bosch 50 lira.
Yanılmıyorsam ben de conti almıştım.

---- Seri mesaj engellendi. Mesajlar birleştirildi. (Opel Forum) ----

@Ergün bey, benim araçta bakıma girecek bu aralar fren balatalarını araştırıyorum, yetkili serviste orjinal GM sadece ön balata 492 TL, indirimle 390 TL dediler (işçilik hariç), Delphi ve TRW fiyatları ise 150 civarı, ama dikkat etmek lazım şasi no ya göre bile yan sanayi ürün alırsanız ölçülere dikkat edin, balata uzunluğu genişliği GM ile aynı olmuyor, diske tam oturmazsa 1mm fark bile uzun dönemde disk hasarları yapabilir, uzun yıllar binecekseniz bence GM alın.
GM nin balata ürettiğini düşünmüyorum. Zaten onlar da delphi, trw, bosch gibi üreticilerden alıyorlardır. @Ergün arkadaşımız alışveriş yapacağı site ile araç bilgilerini paylaşırsa doğru ürün kendisine gönderilecektir. Ben delphi marka almıştım balatalarımı. Bir zaman sonra ses yapması dışında sorun yaşamadım. Biraz sert bir balataymış.

Son düzenleme:

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Ben bosch'un da balata ürettiğini sanmıyorum aşağıda bir link paylaşıyorum. Trw 3 adet balata sundu 2'sinde üretici kısıtlaması bosch yazıyor. Yani benim anladığım kadarıyla Bosch trw'ye üretim yaptırıyor olabilir Astra j için. Keza Gm için de aynı şey geçerli yağ gibi hangisiyle anlaşırsa ona ürettirir.
Trw Astra j balata link

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Temmuz ayı başında ağır bakımını özel servisten parçaları kendim temin ederek yaptırmıştım o zamanki maliyeti buydu. (57bin km 2012 model)
Çok şükür 2 ay oldu herhangi bir sorun yok 2 kez de uzun yol yaptım 5 bin km.
Şu an bu parçaları almaya kalksam rahat 300tl gibi bir rakam eklemek gerekecek döviz kurundan dolayı.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Necat Ahmet
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
@Ergün bey, sizde TRW balatalarda herhangi problem yaşadınız mı ? Ben de ön arka hepsini trw aldım, yaklaşık 3 ay oldu çok memnundum ama bu aralar ses yapmaya başladı, yeni balata ilk alındığında ses yapabilir ama 3 ay sonra yapması beni şaşırttı, ilk zamanlar çok iyiydi , şimdi disk tornaya girecek veya değişecek.

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
@Ergün bey, sizde TRW balatalarda herhangi problem yaşadınız mı ? Ben de ön arka hepsini trw aldım, yaklaşık 3 ay oldu çok memnundum ama bu aralar ses yapmaya başladı, yeni balata ilk alındığında ses yapabilir ama 3 ay sonra yapması beni şaşırttı, ilk zamanlar çok iyiydi , şimdi disk tornaya girecek veya değişecek.
Demin dışardayken ben de frene basarken son duruşa yakın ince bir tiz ses farkettim ıslık gibi ön mü arka mı emin değilim. Balatalar değişti değişeli duymamıstım. Yarın yine çıkarım hatta fırsat bulursam jantlara tazyikli su tutayım ses geçici mi sürekli mi anlamaya çalışırım.

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Bugün tekrar çıkınca dikkat ettim herhangi bir ses yapmadı dün gece araya pislik vs girmiş olabilir.

neco

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Necat Ahmet
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2014
Fren balatalarının oturduğu resimdeki metal parçaların diske sürtme ihtimali nedir ? bundan dolayı ses yapıyor olabilir mi, benim balatalar değişirken bu metal parçaları usta değiştirmedi.

Ekli dosyalar

Ergün

VIP Üye
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Fren balatalarının oturduğu resimdeki metal parçaların diske sürtme ihtimali nedir ? bundan dolayı ses yapıyor olabilir mi, benim balatalar değişirken bu metal parçaları usta değiştirmedi.
Aynı olay bende de oldu trwden çıkan demirler hala duruyor orijinal daha iyi dedi.