Neler yeni
  • STİCKER (LOGO) DAĞITIMLARI EN KISA SÜRE İÇERİSİNDE BAŞLAYACAKTIR.
    STİCKER TALEBİNDE BULUNMADAN ÖNCE BURAYA TIKLAYARAK TALEP BİLGİLENDİRME KONUSUNU OKUYUNUZ.
    LÜTFEN ÖRNEK ŞABLONA GÖRE TALEPTE BULUNUNUZ.

Tüm Polisler Artık Ceza Kesebilecek

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Arkadaşlar bugün bir tanıdıkla muhabbet ederken tüm polislerin trafikçi olmasalar bile gördükleri kural ihlalleri karşısında trafik cezası yazabileceklerini öğrendim. Madde 73 kapsamındaki gördükleri kural ihlallerinde keseceklermiş. Bence yerinde bir karar olmuş sizin fikirleriniz nelerdir ?

Araçları, kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek, araçlardan bir şey atmak veya dökmek, seyir halinde cep veya araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanmak.

30 Nis 2017
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
dynamic
Model Yılı
2016
Arkadaşlar bugün bir tanıdıkla muhabbet ederken tüm polislerin trafikçi olmasalar bile gördükleri kural ihlalleri karşısında trafik cezası yazabileceklerini öğrendim. Madde 73 kapsamındaki gördükleri kural ihlallerinde keseceklermiş. Bence yerinde bir karar olmuş sizin fikirleriniz nelerdir ?

Araçları, kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürmek, araçlardan bir şey atmak veya dökmek, seyir halinde cep veya araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanmak.
Hasip hocam, ben bunun bizi çok etkilemeyeceğini düşünüyrum şahsen.
Çünkü zaten artık hemen hemen her kavşakta mobesa kameraları var. Tabi onun dışında bu daha çok ceza daha fazla denetim demek. En azından trafik terörü estiren, şehir içinde arabasını 360 derece döndüren magandaların azalmasından bahsediyoruz. İyi bir durum sanırsam.
Geçen gün arkamdan bir tane polis megafonuyla plakamı söyledi. Sarı yanmadan geçmişim, yeşili beklememişim.
Sanırım bu gibi olaylarla daha fazla karşılaşacağız. Hayırlısı olsun. İnsanlarımızın faydasına olsun da artık..

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Yaşadığım şehirde dolmuşçuların kural tanımamazlığı ve şahin,doğan serisi araçlarla gezen şahıslar yüzünden genel bir rahatsızlık var. İnş bu tarz konular eksilir diyelim. Bende sizin düşündüğünüz gibi mobeseler ve cezalarla bu tarz işlemlerin azaltılabileceğini düşünüyorum. Geçtiğimiz yıllarda bir proje sebebiyle Avrupa ülkelerinde ki Trafik Elektronik Denetleme Sistemlerini incelemiştim, birçok ülkede radarlar gizli konuluyor, hatta çöp atanları tespit için belirli noktalarda kurulmuş kameralar bile mevcut.

u.uçar

VIP Üye
30 Eki 2017
Ad Soyad
Ufuk
Araç
O.Astra Sedan 1,6 l
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Design
Model Yılı
2017
Emniyet kemeri takmama, telefonla konuşma ve zigzag yapmaya ceza yazacakmış tüm polis ve jandarmalar. Bence güzel gelişme uygulanırsa...

Bu konuyu okuyan(lar) (Kullanıcı(lar): 1, Misafir(ler): 0)