Corsa 1.5 Dti Motor Yaği

gokdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Opel 1.5 DTİ ECO Corsa'ya motor yağı olarak ne kullanabilirim. Şu an kullanmış olduğum yağ 10/40 tır. Bu yağ uygunmu bilmiyorum.

Ayrıca turbonun çalışıp çalışmadığını nasıl anlaya bilirim? 1.5 DTİ corsalarda turbo hangi devirde devreye giriyor?
Bu konularda yarıma ihtiyacım var ilgilerinizi bekliyorum.

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gokdemir' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar;

Opel 1.5 DTİ ECO Corsa'ya motor yağı olarak ne kullanabilirim. Şu an kullanmış olduğum yağ 10/40 tır. Bu yağ uygunmu bilmiyorum.

Ayrıca turbonun çalışıp çalışmadığını nasıl anlaya bilirim? 1.5 DTİ corsalarda turbo hangi devirde devreye giriyor?
Bu konularda yarıma ihtiyacım var ilgilerinizi bekliyorum.

Opelin kendi yağı var ustalar daha iyi bilir bunu...

Arabasına göre değişirmi bilmiyorum ama galiba 3000 devirden sonra turbo devreye girer. Bunu sen kendinde deneyebilirsin ki...;)

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.5 Turbodizelde 2700-2750 devir gibi turbo ıslığı duyulmaya başlar 3000 devir gibide performans patlaması başlar ( tabi 67 bg ile ne kadar patlama olursa :) ) ama ben 95 model 1.5 D modelinide kullandım o 50 bg'di (33 kw) ondan sonra turbodizel bmw gibi geliyor. Ama turbo ne zaman devreden çıkıyor farkedemiyorum. Bence 2000 devir civarı açılsa (Wolkswagenler gibi) daha iyi olurdu zira 3000'e kadar motor çok zor toparlanıyor 3000'den sonra turboya çokta ihityaç duyulduğu söylenemez...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
ben 2000 model 1.5 dti kullanmıştım sanki o arabada turbo yoktu iğrenç bi motordu o ya...