Opel Diplomat

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben aynı aractan Bursada görmüştüm, beyaz renk ve 4 kapılıydı yanlış hatırlamıyorsam.Bir daha denk gelirsem resimlerini kesin cekerim.

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tek kapısı harikaaa :)

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
O dönemin otoları da hep birbirne benziyor. Logoyu sök ford mu,opel mi yok diğer bir marka mı belli değil. Herkes birbirine bakıp aynı kasayı yapmış sanki.

VSS-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Modelbenzerligi icin: Adı üstünde MODA - yani o zamanın, yahutta bugün yasadıgımız zamanda hersey bir Moda dönemidir; giyim, kıyafet, tarzlar, hayata bakıs acısı, ama hersey. Mesela bugün tasarlanmıs bir araba modelini 30'lu yıllarda satamazdınız ve 30'lu yılların bir Opel modelini bugün yapıp tarzlanıp müsteriye yeni olarak sunamazsınız - hangi dönemde yasıyorsak, o dönemin bir estetik ve teknik anlayısı vardır. Eski fotoalbümlere bakın - 70li yıllarda cogumuzun babalarımızın yahutta agbeylerimizin uzun saclarına dikkat edin - o dönemler akzepte olmus "modern" bir tarz - bugün o insanlara para versen, cogu saclarını artık uzatmazlar...
NOT: Bugünde Hyundaimi, kiamı yoksa TATA'mı arabalar belli degil...

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VSS-1' Alıntı:
Modelbenzerligi icin: Adı üstünde MODA - yani o zamanın, yahutta bugün yasadıgımız zamanda hersey bir Moda dönemidir; giyim, kıyafet, tarzlar, hayata bakıs acısı, ama hersey. Mesela bugün tasarlanmıs bir araba modelini 30'lu yıllarda satamazdınız ve 30'lu yılların bir Opel modelini bugün yapıp tarzlanıp müsteriye yeni olarak sunamazsınız - hangi dönemde yasıyorsak, o dönemin bir estetik ve teknik anlayısı vardır. Eski fotoalbümlere bakın - 70li yıllarda cogumuzun babalarımızın yahutta agbeylerimizin uzun saclarına dikkat edin - o dönemler akzepte olmus "modern" bir tarz - bugün o insanlara para versen, cogu saclarını artık uzatmazlar...
NOT: Bugünde Hyundaimi, kiamı yoksa TATA'mı arabalar belli degil...

bencede . . . Tamamiyle katılıyorum... Bence herşey gittikçe daha basite kaçıyor...

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapitan işte opelin s-class ıymış zamanında

coupesini de yapmışlar vay be ilkkez gördüm

aynı S classın coupesinin CL olması gibi bişey bunun sedanından bikere görmüştüm çankayada 30 bin euroya satılıktı.

aslında camaro mustang yerine alınabilir ama sayıları çok az

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Tam '' Yaşlı Kurt '' ! :good: