askerlik yan gelip yatma yeri değildir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Askerlik yan gelip yatma yeri değil

Hilmi DUYAR, Coşkun YAMAN / DHA

2104281.jpg
Balıkesir’de açılışa katılan Başbakan Erdoğan bir vatandaşın "Şehit cenazesi görmekten bıktık" sözlerini şöyle yanıtladı: Canım kardeşim. Bakınız askerlik herhalde yan gelip yatma yeri değil. Terörle savaşırken elbette şehitler olacak, bu gerçeği sizinle paylaşmaya mecburum.

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir’de TOKİ’nin konut teslim töreninde şehit cenazeleri konusunda kendisine sitem eden bir vatandaşla tartıştı. Kendisine "Sayın Başbakanım; şehit cenazesi görmek istemiyoruz artık" diye seslenen vatandaşa, "Canım kardeşim. Bakınız askerlik herhalde yan gelip yatma yeri değil" yanıtını verdi.

Açılış törenindeki konuşmasında, son dönemdeki terör olaylarına değinen, terör belasıyla mücadelenin devam edeceğini açıklayan Erdoğan’ın sözlerini kalabalığın içindeki bir kişi, "Sayın Başbakanım; şehit cenazesi görmek istemiyoruz artık" diye kesti. Kısa süre duraksayan Erdoğan, sert bir ses tonuyla şu yanıtı verdi:

İSTİSMAR EDİLİYOR

Canım kardeşim. Bakınız askerlik her halde yan gelip yatma yeri değil. Hepimiz askerlik yapıyoruz. Hepimiz askerlik yaptık. Terör bir beladır. Her yerde var. Buna karşı bu mücadeleyi uzun soluklu olarak yapıyoruz, yapacağız. Şüphesiz ki hiçbir sorumluluk mevkiinde olan şehit cenazeleriyle karşılaşmak istemez ama bu mücadele sürerken, bu güvenlik mücadelesi sürerken şüphesiz zaman zaman şehitlerimiz oluyor, olacaktır ama bunu istismar edenler oluyor. Ben, sorumluluk mevkiinde olan bir insan olarak bu gerçeği sizinle paylaşmaya mecburum.

GAZİ OL, ŞEHİT OL

Biz tarih boyunca neleri konuştuk, neleri paylaştık. Kaldı ki biz hep şunu söyledik; ’git oğlum git, ya gazi ol ya şehit ol’ diyerek ellerine kına yakarak evlatlarımızı askere gönderdik. Şimdi askerimizle polisimizle buna yönelik olarak bütün mücadelemizi veriyoruz, vereceğiz. Bütün tedbirlerimizi sonuna kadar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) olarak alıyoruz, alıyorlar. Aynı şekilde emniyet teşkilatımız alıyor, el ele, dayanışma içerisinde terörle mücadele veriliyor, bundan sonra da verilecek ama bunun istismarını yapmak gerçekten çok üzücü ve bu istismar olmamalı. Bu istismarı yapanlara da sizler Türk milleti olarak prim vermemelisiniz.

TSK’YA SAYGISIZLIK
2104249.jpg

Bazıları ’Siz içerideki teröristlerle uğraşın’ diyor. Bakın bu ifade çok çirkin bir ifade. Bu ifade bir defa Türk Silahlı Kuvvetleri’ne saygısızlıktır. Biz Afganistan’a, Somali’ye, Bosna-Hersek’e, Kosova’ya askerimizi gönderdiğimiz zaman Türkiye’de terör yok muydu? 29 ülkeye biz askerimizi polisimizi gönderdik. Peki o zaman ağzınız açılmadı da şimdi niye açılıyor?

bu sözleri duyduğum an çok sinirlendim olayı argoya dökmeden bu konuyu tartısabiliriz arkadaslar

corsa_tolga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amerika dünyanın başına beladır...İçimden çok şeyler soylemek geliyor ama sadece bunu soylyeceğim....

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu adam kendisene bugüne kadar yapılan suçlama ve eleştirilerin %90'ında haklı olmasına karşın konuşmayı bilmemesi yada hitap şekli nedeniyle çok fazla nefret topladı.Bence Türkiye Cumhuriyeti başbakanı daha beyefendi ve nazik olmalı...

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben şimdi bir şey derim de site filan kapanır demiyorum.....
Not: hiç bir olay da veya hiç bir işte asla haklı değildir , kendisi...

Spoilt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi sölemesi o kaar kolaysa Bilal ı göndersin askere bakalım nasıl bişimiş benim arkadaşlarım var doğuda ben dua etmeden uyuyamazken bu adamın böle ileri geri konuşması çok can sıkıcı...Sölediği doğru ama uslubu çok sert ve düşüncesiz..:mad:

Nida

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nidasan.com
Arkadaşlar politik konular hakkında yorum yapmak bu sitede yasaktır ve üyelerin ihracı söz konusudur.

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nida' Alıntı:
Arkadaşlar politik konular hakkında yorum yapmak bu sitede yasaktır ve üyelerin ihracı söz konusudur.

abi özür diliyorum senden de tutamıcam kendimi.

o kadar cahilki adam yardımcılarının hazırladığı metinler harici soru gelince saçmalıyo bu cahilliğinden kaynaklanıyor yüzlerce defa yaptı aynı hatayı inanamıyorum Türkiye Cumhuriyeti başbakanı bu kadar cahil olsun akıl almıyo...

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Forum kurallarımızın 4. ve 6. maddeleri gereği başlık kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...