Yağ değişimi

argas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra classic 2006 model arabamın ilk yağ değişimini yaptırıcam km.den dolayı. İşim gereği Malatya'dayım. Buradaki servisi aradım 70 YTL'ye yapıyoruz ama 60'a olur dediler. Bir fikir verirseniz sevinirim. Bana pahalı geldi biraz.

Ayrıca hangi marka yağ kullanılıyor yetkili servislerde, kalitelisi mi? Onu da bilmiyorum. Araç garanti kapsamında olduğu için başka yerde de değiştirmek istemiyorum.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence fazla pahalı değil. Hatta normal fiyatın biraz altında. Geçen gün özel serviste Yağ+yağ filtresi+benzin filtresini değiştirdim 120 dediler 90 a anlaştım zar zor. Gaz kelebeği de temizlendiği için işçiliğe 40 lira yazmışlardı...
Zaten senin olayda sadece işçilik tutar yağ dışında.
Genelde servisler Opel markalı mobil yağlarını kullanıyorlar. Muhtemelen yağın 10-40 dır. Yağ konusunda bilgili değilim. Eğer farklı veya daha kaliteli bir yağ koydurmak istiyorsan buradan bilgili arkadaşlar tavsiyede bulabilir.

argas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler Sn. Cengocenk.
Bir de aracım 8.700 km.de. Hazır servise gitmişken başka bir şeylere de baktırmam gerekirmi acep??

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar 8.700 km de hiç arabam olmadı :( Hatta hiç garantide araba bakımına gitmedim :( İnş birgün bizimde olur :)
Bu konuda diğer arkadaşlarımız daha ayrıntılı bilgi vereceklerdir.

TheOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.serkanuser.com
argas aramıza hoşgeldin...

Foruma mesaj yazmadan önce ÜYE ARŞİVİMİZ başlığı altında tanıtım alırsak seviniriz...

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normalde 7500 km de ara bakım her 15000 km de de ana bakım yapılıyor
sen ara bakım yaptıracagın için yag ve yag filtresini ayrıca hava filtresinide değiştirmen gerekiyor. Genellikle servisler opel markalı yagları kullanmaktadırlar.

argas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdi servisten geldim. Aracı alırken (Ankara Opal) servis kitapçığının üzerine 7.500 km de yağ değişimi, 15.000 km de veya 1. yıl sonunda genel bakım diye el yazısı ile not düşmüşler. Araç 8.700 km de olduğu için servise gittim (Malatya Kavuklar). Bana aracın yağının 15.000 km veya 1. yılın sonunda değiştirileceğini söylediler. Tereddüdü gidermek için Ankara Opal'i aradım 7.500 km yazmışsınız ama burda 15.000 km diyorlar hangisi doğru diye.:confused: Adam eveleyip geveledi, telefonu servisteki yetkiliye verdim kendi aralarında tartıştılar. Yok efendim 2 yıl öncesine kadar 7.500 diyorduk da 2 yıldır 15.000 km de değiştiriyoruz falan filan tartışıp durdu servisçiler.

Sonuç mu: Malatya servisteki yetkili Opal'deki yetkilinin "ya adam gelmiş yağ değiştirmeye ne karıştırıyorsun değiş gitsin işte" dediğini iletti.:eek:
İşe bak...
Vay Ankara Opal vay bir daha uğrarsam size...:mad:

Yine de yağ kontrolü yaptırdım değişmesine gerek yokmuş.:)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bu ortamda kime güveneceğiz kardeşim.
En sonunda olacak olay her birimiz kendi yağımızı kendimiz değiştirip arabalarımızın tamiratını kendimiz yapacağız.

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Evet ilk arabamda kendim yapardım herşeyi,buji anahtarlarına kadar donanımım vardı ama yeni nesil arabalarda ugrasılmıyor artık.Ayrıca heryer elektronik...
servis konusuna gelince dürüstünü bulmak gercekten zor.Ben de aracımı opaldan almıştım,güzel bir anektot oldu,unutmam artık...