Neler yeni

Yeni Astrada Kaput Keçesi Neden Yok ?

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Opel malesef 2016 model Astra K modellerinde kaput keçesi kullanmamaya başlamış. Sizce bunun teknik bir sebebimi var yoksa fısıldayan motor felsefesiyle bağlantılı bir olaymıdır ? Yorumlarınızı merak ediyorum.

VsCqkADHSXZphxn-800x450-noPad.jpg

ylc

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2013
Aslında hepsinden kaldırmış değil. Bazı araçlarda var bazılarında yok. Sanırım bir tedarik sorunu var bu konuda. Aynı durum dynamic jantlar içinde geçerli. Bazı dynamic ler exellence jantiyla geliyor bazıları dynamic.
Opelin bu konuda bir standart yakalaması gerekiyor.

nejdet can

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
Cosmo 2013
Bence maliyet düşürmek için yapmışlardır ve açıkcası kaput altı çok çirkin görünüyor. Opel bu beklenir.:( Opel sinekten yağ çıkarır.:mad:

Model Yılı
2013
Size katılıyorum Necdet Bey ; zira Astra K test sürüşünde bilhakis satış temsilcisinin de yorumu bu şekilde idi. Ve incelesek Astra J den AStra K geçisinde maliyet azaltmaya yönelik bir çok kritikten vazgeçilmiş.

Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Tabiki maliyet politikaları olayına katılıyorum ama bu işin birde görsellik kısmı var.

ilkatör76

Kayıtlı Kullanıcı
Model Yılı
2016
Yok artık walla tofaş kuş serisinde bile war!!!şu ana kadar kamyonetinden minibüsüne kadar birçok araç aldık ama ilk defa kaput keçesi olmayan bi araç almış bulunuyorum gerçekten çok kötü bi görüntü olmuş keçesiz hali,motorun sıcaklıgının kaputa wurmasıyla nasıl bi deformasyon oluşcanı bilmiyorum ama opelin fransız psa ya satılmasının sebeplerinden biride buydu sanırım maliyeti düşürüp biraz daha ayakta kalmaya calısmayı hedeflemiş olsalarda zarardan we markayı satmaktan kurtulamadılar

Ergün

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Astra j için de aynı şey geçerli yağmurlu havalarda motor kaputundan buhar çıkıyor korkmuyor değilim erkenden motor kaputunun başına bir şey gelir mi diye. Orijinali 500 lira takalım gitsin de diyemiyorum.
Opel arabasına güvendi de mi koymadı merak etmiyor değilim sonuçta kuş serilerinde bile olan birşey.

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Astra j
1.6 115hp edition+ nisan2016 çıkışlıda yok.
1.6 cdti 136hp edition+ nisan2016 çıkışlıda var.

omeroz

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra j 1.6 cdti
Yakıt
Dizel
Vites
Otomatik
Donanım
Edition+
Model Yılı
2016
Astra j edition ve edition+ ların en büyük handikapı arkada olmayan iç aydınlatma ve hoparlörler... bu iki kıytırık donanımı (benim için çok önemli donanımlar) çalacağına arabayı 2000TL (bu iki donanım 100TL tutmaz onlar için) fazla fiyata sat.

Ergün

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Ergün u.
Araç
Astra j hb
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Astra j edition ve edition+ ların en büyük handikapı arkada olmayan iç aydınlatma ve hoparlörler... bu iki kıytırık donanımı (benim için çok önemli donanımlar) çalacağına arabayı 2000TL (bu iki donanım 100TL tutmaz onlar için) fazla fiyata sat.
Arka aydınlatma olayı benim de kanayan yaram eş ve çocuk için lazım oluyor

Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Ben maliyetten olduğunu düşünmüyorum..Motor izlasyonunu(motor üst plastik kapağı,akü koruyucu kapağı vb.gibi)iyi yaptıklarını düşünüp ona gerek görmemiş olabilirler..Yada fazla ısındığını düşünüp(o model için)koymamış olabilirler..Bence saçma ve kötü görünüyor o ayrı konu :)

FatiH27

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Fatih yıldız
Araç
Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2015
Ben maliyetten olduğunu düşünmüyorum..Motor izlasyonunu(motor üst plastik kapağı,akü koruyucu kapağı vb.gibi)iyi yaptıklarını düşünüp ona gerek görmemiş olabilirler..Yada fazla ısındığını düşünüp(o model için)koymamış olabilirler..Bence saçma ve kötü görünüyor o ayrı konu :)
Belki iyi niyetli dusunmekte haklısın ama keske senin iyi niyetin kadar iyi olsala fakat aku koruma ecu koruma ile izolatorun bir bağlantisi yok diye biliyorum.

Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Açıkçası iyi niyet değilde,mantığım almadığı için..Önceki aracım Fiatın 2010 model Evo active yani boş modeliydi ve onda bile vardı..Bu araç şimdi satılsa 40/45 bin civarı fiyatı olurdu taş çatlasın 50..Astra K saınrım 90-100 civarı..50 binlik B sınıfı araca koyup 100 binlik C sınıfı araca koymazsa mantıklı olmaz sanırım..Tabi bir havayolu şirketindeki gibi 1 zeytin eksiltme politikası olmadıysa :)

Bu konuyu okuyan(lar) (Kullanıcı(lar): 1, Misafir(ler): 2)