Neler Yeni
 • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

Yeni Combo Her Türlü İhtiyaca Yanıt Vermeye Hazır

Hasip

Admin
Katılım
16 May 2015
Mesajlar
2,396
Tepki Puanı
1,212
Puanları
113
Yaş
35
Konum
Afyonkarahisar
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011

 • Geniş taşıma kapasitesi: İki Euro paleti kolaylıkla taşıyabiliyor
 • Her amaca uygun: Standart ve uzun versiyonlar, iki veya tek sürgülü kapı ve çeşitli koltuk seçenekleri ile birlikte geliyor
 • Gelişmiş güvenlik: Güvenlik, konfor ve sürüş destek sistemlerinde çıtayı yukarıya taşıyor. Hafif ticari araç segmentinde hiçbir araçta bulunmayan sayıda (19 adet) güvenlik sistemini sunuyor
 • Çarpıcı motorlar: Verimli ve yüksek performanslı motor ve şanzıman seçenekleri sunuyor
 • Avrupa’da Eylül 2018’den itibaren satışta, ülkemizde ise 2019’da pazara sunulacak.


Opel, hafif ticari modeli Combo’un beşinci neslini tanıttı. Hem panelvan (Combo) hem de binek (Combo Life) versiyonu ile satışa sunulacak yeni modelin standart (4.40 metre) ve uzun (4,75 metre) olmak üzere iki versiyonu olacak. Yeni Combo’nun panelvan versiyonu 4,4 metreküpe varan bagaj hacmi ile dikkat çekiyor. Alman otomobil üreticisinin yeni hafif ticari modeli Avrupa’da Eylül ayında satışa çıkacak. Ülkemizde ise pazara sunulması 2019 yılında gerçekleşecek. Yeni nesil Opel Combo, Citroën and Peugeot işbirliği ile EMP2 platformu üzerinden geliştirildi ve Combo Life Groupe PSA’nın İspanya Vigo fabrikasında üretilecek.Opel Combo ticaretle uğraşan çoğu kişi için kritik önem taşıyan Euro paletleri rahatlıkla taşıma kapasitesine sahip. Kısa versiyon Combo dahi iki paleti taşıyabiliyor. Yeni Combo 1.000 kilogram yük limiti ve 3.440 mm’ye varan taşıma uzunluğu ile sınıfının en iddialıları arasında yer alacak. Müşteriler, iki veya tek sürgülü kapı seçeneklerini de ihtiyaçları doğrultusunda opsiyonel olarak tercih edebilecek. Yeni Combo’nun yükleme konusundaki bir diğer avantajı ise sadece 580 mm yüksekliğindeki yükleme eşiği. Opsiyonel olarak alınabilen açılır tavan sayesinde ise 100 kilograma kadar tahta levhalar gibi çok uzun yükler de kolaylıkla taşınabiliyor.


Motor çalıştırıldığında aracın aşırı yüklenip yüklenmediğini kontrol eden sensör yeni Combo ile segmentinde tek bir yeni özellik olarak sunulacak. Sürücü arzu ederse bir tuşa basarak yük durumunu manuel olarak da kontrol edebilecek. Sistem, yük sınırının yüzde 80’ine ulaşıldıysa beyaz ışıkla sürücüyü uyarıyor. Yük sınırı aşıldığında ise uyarı ışığı turuncuya dönüyor.


Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Yeni Combo ile foksiyonellik ve pratikliği iyi fiyat ile buluşturarak hem iş hem de özel aktivitelerde kullanmak için özel bir araç arayanlara yeni ve çekici bir alternatif sunacağız. Yeni hafif ticari modelimiz üstün taşıma kapasitesinin yanı sıra bünyesinde barındırdığı sınıfında lider konfor ve güvenlik teknolojileri sayesinde kelimenin tam anlamıyla her amaca uygun bir araç” dedi.

Yeni Combo sadece dikkat çekici taşıma kapasitesi ile değil aynı zamanda da çarpıcı görümüyle de dikkat çekiyor. Sınıfındaki diğer modellerle kıyaslandığında daha kısa ön çıkıntıya ve daha yüksek bir kaputa sahip. Bu nedenle daha dengeli, güçlü ve kendinden emin görünüyor. Önden bakıldığında Opel’in tasarım dilini tamamen yansıttığı görülüyor. Opel’in tipik “çift kanat” gündüz LED farları ön ızgarayla birlikte çarpıcı bir çizgi oluşturuyor ve ortada Opel logosunu saran kanatçıklara uzanıyor.


İç mekanda ise sürücü ergonomisi dikkat çekiyor. Tüm kontrollere sürücünün kolaylıkla erişebileceği toplu bir tasarım ortaya koyulmuş. Orta konsol üç ana kısıma ayrılıyor. Üst kısımda bilgi-eğlence ekranı bulunuyor. Hemen altında sürücü klima kontrollerine erişebilirken onun altında ise 0.5 litrelik bir şişenin sığabileceği bir saklama gözü bulunuyor. Direksiyon simidindeki ve kapı kollarındaki krom rengi detaylar da kokpite kaliteli bir hava katıyor. İç mekanda sunulan 28 farklı saklama alanı ise irili ufaklı her eşyaya uygun bir yer sağlıyor.


Yeni modelde sunulacak verimli motor-şanzıman seçenekleri önemli emisyon kısıtlamaları getiren Euro 6d-TEMP standartlarına tam uyum sağlayacak. Yeni Combo‘da sunulacak motor-şanzıman seçenekleri ve tüketim verileri şu şekilde açıklandı:

 • 1.5 litre dizel, 130 hp, sekiz ileri otomatik şanzıman – sınıfında tek (Yakıt tüketimi: şehiriçi 4.9-4.5 l/100 km, şehirdışı 4.4-4.1 l/100 km, ortalama 4.5-4.3 l/100 km, 119113 g/km CO2) ya da altı ileri manuel şanzıman (Yakıt tüketimi: şehiriçi 5.1-4.9 l/100 km, şehirdışı 4.4-4.1 l/100 km, ortalama 4.6-4.4 l/100 km, 123-116 g/km CO2)
 • 1.5 litre dizel, 102 hp, beş ileri manuel şanzıman (Yakıt tüketimi: şehiriçi 4.6-4.2 l/100 km, şehirdışı 4.1-3.8 l/100 km, ortalama 4.3-3.9 l/100 km, 114-104 g/km CO2)
 • 1.5 litre dizel, 76 hp, beş ileri manuel şanzıman (Yakıt tüketimi: şehiriçi 4.9-4.7 l/100 km, şehirdışı 4.0-3.9 l/100 km, ortalama 4.4-4.2 l/100 km, 115-110 g/km CO2)
 • 1.2 litre Turbo benzinli 110 hp, altı ileri manuel şanzıman (Yakıt tüketimi: şehiriçi 6.8-6.2 l/100 km, şehirdışı 5.1-4.9 l/100 km, ortalama 5.7-5.4 l/100 km, 131124 g/km CO2)
1.5 litre 130 hp’lik en güçlü dizel motor, 1.750 gibi düşük devirden itibaren 300 Nm maksimum tork değerini sağlayabiliyor. Bu motor ile birlikte Combo 0-100 km hızlanmasını 10,6 saniyede tamamlayabiliyor. 1.2 litre Turbo benzinli motor da 205 Nm maksimum tork değerini 1.750 devirden sağlayıp, 0-100 km hızlanmasını 12 saniyede tamamlayabiliyor.

Yeni Combo’yu rakiplerinden ayıran bir diğer özelliği ise güvenlik ve konforu artıran 19 adete kadar çıkan teknolojik özellikleri. Güvenlik konusunda öne çıkan bazı özellikler şu şekilde açıklandı:

 • Otomatik Fren Destekli Ön Çarpışma Uyarı Sistemi: Bu sistem sadece sesli ve görsel uyarı yapmıyor aynı zamanda sürücü hızlı tepki vermezse otomatik olarak fren de yapıyor.
 • Opel Eye Ön Kamera Sistemi: Opel’in Astra, Corsa ve Mokka X gibi modellerinden tanınan sistem yolu takip ederek, Hız işareti tanıma ve şerit takip sistemleri gibi özellikleri destekliyor.
 • Otomatik Cruise Control: İhtiyaç halinde önde seyreden aracın hızına uyum sağlıyor.
 • Akıllı Hız Adaptasyonu: Bu sistem hız işareti tanıma sisteminde yeni bir hız sınırı geldiğinde sürücüyü uyarıyor. Eğer Cruise control ya da hız sınırı aktif ise sürücüye yeni hıza uyum sağlamak isteyip istemediği soruyor.
 • Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi: Sistem sürüş tarzını takip ederek sürücünün yorgunluk seviyesini tespit ediyor ve ihtiyaç halinde ara vermesini tavsiye ediyor.
Yeni Combo sürücüsüne hem manevra yaparken hem de sürüş sırasında kör noktalara yer bırakmayacak şekilde tam farkındalık sağlayan teknolojik unsurları da bünyesinde barındırıyor. Bu özellikler arasında öne çıkanlar:

 • Sürekli çalışan geri görüş kamerası: opsiyonel olarak sunulan kamrea dijital bir dikiz aynası gibi çalışıyor. Hafif ticari araç kullananlar, özellikle araç tam yüklü iken dikiz aynasından faydalanmanın zorluğunu bilirler. Bu gibi durumlarda aracı yan aynalardan faydalanarak sürmek gerekir. Yeni Opel Combo’da ise 8 inçlik bilgieğlence ekranından sürekli olarak aracın arka tarafında kalan alan gösteriliyor. Geri viteste ise yönlendirme çizgileri çıkarak manevra desteği veriyor.
 • Yan ayna kamerası: Ayrıca yolcu tarafında bulunan buu kamera sayesinde Combo’da kör nokta bulunmuyor.
 • Yan koruma sistemi: Opel’in geniş park/manevra destek sistemlerine bir yenisi ekleniyor. Yan koruma aracın çevresindeki 12 sensör ile sürücüyü düşük hızlarda aracın yan tarafına çarpma ihtimali olan engelleri tespit edip sürücüyü uyarıyor.
Combo modeli 1986 yılından günümüze dört nesildir çok fonksiyonlu hafif ticari model olarak profesyonellerin beğenisine sunuluyor. Birinci nesil Combo Kadett, ikinci ve üçüncü nesil ise Corsa altyapısı üzerinde yükseliyordu. Dördüncü nesil ise Fiat ile ortak geliştirilmişti. Yeni Combo ise Avrupa’nın hafif ticari segmenti lideri Groupe PSA bünyesinde tamamen yeni bir mimari üzerinde şekillendirildi.


 

Murat

Admin
Katılım
23 Kas 2017
Mesajlar
643
Tepki Puanı
464
Puanları
63
Yaş
33
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Murat gülcan
Araç
Opel astra j
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2015
Opel combo life tutar hocam beğendim satışlar patlar tahminim fiyat rakipleri ile aynı seviye olursa tabi
 

mskirca

VIP Üye
Katılım
30 Tem 2017
Mesajlar
377
Tepki Puanı
371
Puanları
63
Yaş
34
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Valla bence süper :) bu habere çok sevindim. Cidden bu özelliklerle gelecekse ve fiyat makul olacaksa Astra j'ye veda etmeye hazırım :cool:
 

mskirca

VIP Üye
Katılım
30 Tem 2017
Mesajlar
377
Tepki Puanı
371
Puanları
63
Yaş
34
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
1.2 benzinli baz model 120bin tl'den

1.5 dizel baz modeller 140bin tl'den satışa sunulacakmış!

yani dizel orta paketi 150bin'den aşağı alamayacaksınız demektir bu.

Aynı fiyata 2015-2016 model VW Tiguan 1.6 TDİ orta ve üst paket SUV sınıfı araçlar mevcut, peki bu paraya sizin tercihiniz ne olur?

(Soruyu, 2 çocuklu bir aile olduğunuzu düşünerek yanıtlayınız :) yani ekstra bagaj genişliği şart)
 

Hasip

Admin
Katılım
16 May 2015
Mesajlar
2,396
Tepki Puanı
1,212
Puanları
113
Yaş
35
Konum
Afyonkarahisar
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
2 çocukta bende var hocam artık hb araç yetmiyor gönlüm suv araçlardan yana ancak param yetmiyor :) İşin kısası aracıma binmeye devam ilerleyen zamanda sedan ile yola devam gibi duruyor :)
 

mskirca

VIP Üye
Katılım
30 Tem 2017
Mesajlar
377
Tepki Puanı
371
Puanları
63
Yaş
34
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Mehmet Sümmani KIRCA
Araç
Opel Astra J
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
2 çocukta bende var hocam artık hb araç yetmiyor gönlüm suv araçlardan yana ancak param yetmiyor :) İşin kısası aracıma binmeye devam ilerleyen zamanda sedan ile yola devam gibi duruyor :)
Durum bende de aynı :) para olsa SUV'yi hemen alıcam da :D durum ancak bir süre sonra sedan veya sw astra gibi duruyor :cool:iyifikir

Ama yinede 150bin tl'ye yeni combo almam, gider SUV alır keyfini sürerim, diye düşünüyorum...
 

Cemil

Admin
Katılım
3 Kas 2017
Mesajlar
1,223
Tepki Puanı
627
Puanları
113
Yaş
44
Konum
İstanbul
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
1.2 benzinli baz model 120bin tl'den

1.5 dizel baz modeller 140bin tl'den satışa sunulacakmış!

yani dizel orta paketi 150bin'den aşağı alamayacaksınız demektir bu.

Aynı fiyata 2015-2016 model VW Tiguan 1.6 TDİ orta ve üst paket SUV sınıfı araçlar mevcut, peki bu paraya sizin tercihiniz ne olur?

(Soruyu, 2 çocuklu bir aile olduğunuzu düşünerek yanıtlayınız :) yani ekstra bagaj genişliği şart)
Hiç düşünmeye gerek yok...Tabiki Tiguan :)..
 
Üst