Corsa 1.2 Benzin problemi

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
setapxxx' Alıntı:
değerleri doğru biliyolarsa sonuç doğrudur.tech2 net çözümler verir yanlış olmaz.

Gerçi aynı bilgisayara göre; hava debimetresi sağlam görünüyordu. Değerler normaldi.Ancak sonrasında rampada araba motor problemi yapıyordu. Ben de anlamadım.

dataegemen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım bende de aynı arabadan var(corsa 1.2 16v 2006) ben full depoyla 550 km yol yapıyom şehir içi klimada açık işten gelirkende köprüde 150-160 km hız yapıyorum, ben kendimindini biraz soruşturdum değerleri normal gibi sende kendininkyle bi karşılaştır, bide benzin sarfiyatında trafiğe takılmak çok etkiliyo haberin olsun.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dataegemen' Alıntı:
arkadaşım bende de aynı arabadan var(corsa 1.2 16v 2006) ben full depoyla 550 km yol yapıyom şehir içi klimada açık işten gelirkende köprüde 150-160 km hız yapıyorum, ben kendimindini biraz soruşturdum değerleri normal gibi sende kendininkyle bi karşılaştır, bide benzin sarfiyatında trafiğe takılmak çok etkiliyo haberin olsun.

Sagol kardesim eywallah da Manisa'dayim istanbul kadar yoğun bir trafiği yok.:)
Kardeş peki bir depo benzin sana şehir içinde mi 550 km yaptırıyor ?

majortr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://arabam.milliyet.com.tr/testarsiv3.asp?page=6&rowid=37&yil=1999&pg=2

buraya bakacak olursan arabanın fabrikada testinde 6,6lt yakıyor. ama ordaki yetkililer bu değerler rüzgarsız vb. hıza olumsuz etki yaratmayacak ortamda ölçülüyormuş. yani senin araba klimasız en az 7,5lt yakar klimayı da katarsan 8lt yakar. benzin fiyatları 3 YTL civarında olduğuna göre 24 YKuruş yakması gerekiyor. buna bakarsan normal ama hiç belli de olmuyor.
bende de opel corsa 1,4 16V 90 hp var ama bazen bakıyorum 18-27 YKuruş arasında değişiyor (şehir içinde fazla kullanmadığım halde ve benim araçta fabrika testinde 8,3lt/100km diyor).

majortr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buraya bakacak olursan arabanın fabrikada testinde 6,6lt yakıyor. ama ordaki yetkililer bu değerler rüzgarsız vb. hıza olumsuz etki yaratmayacak ortamda ölçülüyormuş. yani senin araba klimasız en az 7,5lt yakar klimayı da katarsan 8lt yakar. benzin fiyatları 3 YTL civarında olduğuna göre 24 YKuruş yakması gerekiyor. buna bakarsan normal ama hiç belli de olmuyor.
bende de opel corsa 1,4 16V 90 hp var ama bazen bakıyorum 18-27 YKuruş arasında değişiyor (şehir içinde fazla kullanmadığım halde ve benim araçta fabrika testinde 8,3lt/100km diyor).

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
majortr' Alıntı:

Sağol kardeşim ilgine; demekki normal yakıyormuş kerata arabam :)

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, aranizdaim yeniden 2004 1.0 corsa var bende şehir içi 100km 6-6.4 lt yakıyorum şehirler arasi 4,4.5 civarinda degişiyor ama gecende test ettim 45 lt ile 850-900km yolyaptim.

Lawyer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullaniciadi' Alıntı:
Selamlar, aranizdaim yeniden 2004 1.0 corsa var bende şehir içi 100km 6-6.4 lt yakıyorum şehirler arasi 4,4.5 civarinda degişiyor ama gecende test ettim 45 lt ile 850-900km yolyaptim.

süper gitmişsin ben benzinlikten çıkamıyorum yaaa a:(

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam bende de 1.2 16v 75hp essentia var klimalı izmirden bursaya bursadan adapazarına ordanda istanbul ve istanbul içinde 2 gün gezdik sonra çanakkale üzerinden izmir babamla ikimiz tabii ozaman bende ehliyet yok babam kullanıyo 1600 km yol yaptık 2 kez depo fulledik eve geldiğimizde depo yarımın biraz altındaydı tabii bi bide ozaman 155lik lastikler vardı klima neredeyse hep açık ve adapazarı istanbul arası otobanda 180 hızla uzun bi süre gittik nasıl? (motor ozaman 10000 civarıydı belki 10000 bile değildi)

Son düzenleme: