Vectra b'den gelen patlama sesi

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar bizim 98 vectra'yı yaklaşık 1 aydır hiç çalışmadığı için çalıştırmak istedim.Ve kontağı açıp biraz bekledikten marşa bastım fakat arabadan marşa basılıyken bir patlama sesi geldi.Marşı hemen bıraktım.Sonrasında akü lambası yanıyordu galiba çünkü panikle tam göremedim.Acaba sorun nedir.Birde arabanın egzost ilk çıkış contası çürümüş o yüzden ses yapıyor.Acaba onunla ilgisi olabilirmi(gaz sıkışması gibi).Yardımcı olursanız sevinirim.

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu ya

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadas o patlama onemlı olmasa gerek gaza basarakmı calıstırdın? gaza hıc basmadan calıstır bırde conta curumez senın eksoz manıfoltun catlamıs olsa gerek frezelık 3 tane cıvatası var toz sacını al görursun

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır arkadaşım gaza basmadan çalıştırdım.Dediğin gibi manifolt çatlamış.Ama ben patlamanın nedenini merak ettim.

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabada manifold u sökmüşlerken motoru çalıştırdım. bütün sanayii ayaa kalktı nerdeyse :) çatlak manifold yüzünden o sesi yapmış olabilir.

kaanates

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
omega manifoldu

merhaba 96 model omega 2.5 v6 cd var bende manifoldu çatlamış, değiştirmesi kolaymıdır ve nerede bulabilirim? tamir olur mu?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba 96 model omega 2.5 v6 cd var bende manifoldu çatlamış, değiştirmesi kolaymıdır ve nerede bulabilirim? tamir olur mu?
değişmesi çok zor işçilik bakımından yani.. manıfoltun yenısını bulmanda çok zor. kaynattır idare eder