1.6 Atmosferik Lpg opel de arıza lambası

Hakkı Solak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer715 kontak 2. Seviyeye getirince tüm ışıklar yanıyor birkaç saniye sonra sönüyor aracı ilk aldığım da hepsi sönüyor du ancak bu arıza durumunu yaşadığımdan beridir arıza ışığı sönmüyor önceki dizel aracımdan alışkanlığımdır bunu yapmak

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer hocam LPG bakımını yeni yaptırdım bakım dedikleri yanlış hatırlamıyorsam 2 tane filtre değişiyor.. bende 300 TL verdim çok dedim prins pahalı dediler neyse yaptırdım
Çekiş sorununu ben 8 km lik yokuşta farkettim yeni ayar yaptırdım dene dediler biraz fark var ama o yokuşa yolum düşmedi daha
Afr ayarı Antalya çevresinde yapan yok malesef

PRESTİJ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zafer715 kontak 2. Seviyeye getirince tüm ışıklar yanıyor birkaç saniye sonra sönüyor aracı ilk aldığım da hepsi sönüyor du ancak bu arıza durumunu yaşadığımdan beridir arıza ışığı sönmüyor önceki dizel aracımdan alışkanlığımdır bunu yapmak
Hocam araç çalışınca tüm ikaz ışıklarının sönmesi lazım sönmüyor ise arıza var demek.. ve ihmal etmeye gelmez küçük bir sorun bazen büyük maliyetler çıkarabilir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Sunu netlestirelim arac kontagi 3 pozisyonda calisir 1.sinde arac elektirik devreye girer, 2. sinde arac kontrol eder tum sistemleri ariza lambalarinin tumu yanar ve sondugu zaman sadece motor ariza lambasi , fren lambasi ve emniyet kemeri ikazi kalir. mars yaptigin anda motor calisir motor ariza,lambasida soner. emniyet kemeri ve fren lambasi kalir. Siz hangi kademeden bahsediyorsunuz2 konumunda motor ariza,lambasi yanmasi normal mars yapip arac calistigi zaman ariza lambasi sonmuyorsa ariza var demektir

Hakkı Solak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam araç çalışınca tüm ikaz ışıklarının sönmesi lazım sönmüyor ise arıza var demek.. ve ihmal etmeye gelmez küçük bir sorun bazen büyük maliyetler çıkarabilir
Hocam çalıştıktan sonra hepsi sönüyor sağolun bakımdan sonra tekrar dönüş yapacağım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Tum isiklar sonmeden mars yapiyorsunuzdur siz o sebeple ariza lambasini gormuyirsunuzdur. Eger isiklar sonene kadar bekleseydiniz son kalan isiklar yukarida soyledigim isiklar olurdu. Problem yok merak etmeyin o konuyu.

Hakkı Solak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
  • Beğen
Tepkiler: Zafer715