Alarm

• Konuyu başlatan mdellal
  • Başlangıç tarihi
M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Geçenlerde ustamın söylediğine göre artık immo lu arabaları da çalıyolarmış,alarmın en azından ışığının yanıp sönmesi bile caydırıcı bi özellik olmaz mı sizce ?
Ama vurup kaçma olayına ben de katılıyorum,adam kaçacaksa zaten araç ötse de kaçar gider ...

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Çok Çok Lazim DeĞİlse Taktirma Dedİler. İyİ Anlamayan Bİr Usta Takarsa TÜm Elektrİk Sİstemİnİ MahvedebİlİrmİŞ. Öyle Dedİler VazgeÇtİm.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Benim görüştüğüm usta 9 yıldır bu işi yapan biri ve 2 yıl da malzeme + işçilik garantisi veriyo ...

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence alarmın hiç bi caydırıcılığı yok ancak çoluk çocuğu uzaklaştırır. kaç kişi alarm çalınca camdan bakıyo ?? benim evin orada bangır bangır çalan kaç tane alarm var kimse çıkıp susturmuyo bile. bence illa taktıracaksanız alarm kendinden akülü olanı seçin yoksa diğerleriinin susturulması çok kolay.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
sismik' Alıntı:
illa taktıracaksanız alarm kendinden akülü olanı seçin yoksa diğerleriinin susturulması çok kolay.
Arkadaşım bu kendinden akülü dediğin nası bişey oluyo ? Bildiğim kadarıyla bu Cenmax larda ayrı batarya var.Yani akü ile bağlantısı kesilse bile kendi bataryası (pilleri) ile ötüyo veya çalışıyo.Bunu mu kastediyosun yani ? :confused:

ugurdeep

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bana sorarsan cenmax yada space falan hikaye. eğer gerçekten sağlam bir alarm istiyorsan tarantula taktırcaksın. hazır cam kaldırma modüllü. diğer cihazlarda ekstra alıyorsun ama tarantulada kendi bünyesinde var. tahminen işçilik dahil 170ytl civarına çıkar. eğer bulamazsan ben sana yardımcı olurum.

sismik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mdellal' Alıntı:
Arkadaşım bu kendinden akülü dediğin nası bişey oluyo ? Bildiğim kadarıyla bu Cenmax larda ayrı batarya var.Yani akü ile bağlantısı kesilse bile kendi bataryası (pilleri) ile ötüyo veya çalışıyo.Bunu mu kastediyosun yani ? :confused:

evet aynen onu kastediyorum. bu tip alarmlar kablosu kesilse dahi çalışıyor. Bunlar biraz daha iyi . Amatör hırsızları caydırır . Ama adam profesyonelse yapacak pek bişey yok.
Bir zamanlar baston kilit vardı hala varmı bilmiyorum direksiyonla pedala takılır kitlerdi aslında bu daha garantiydi bence hırsıza bayağı bir zaman kaybettiriyodu bu . Yakalanmaktan korkan hırsızda pek yaklaşmıyodu bu araçlara

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kaskon yoksa taktır mutlaka .
Ama Aracında kasko varsa hiç uğraşma alarmla çalınırsa çalınır araba , sağlık olsun dersin , alarm taktırsan arabaya hırsız girse ne olacak . sesi duyacan müdahale etsen bu adamlar artık ne yanlız nede boş dolaşıyorlar , müdahale etmesen bu kez de zoruna gider adamın o yüzden yaptırma , illa yapılması gerekli olsa kasko şirketi yaptırsın alarmı ? :D

ha bide imobilayzır güvenmeyin ne mercedesleri be bmw leri ne audileri çalıyorlar.

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
marka olarak bir yorumum yok ama alarm sart bencede o çarpıp giden denyolara selam vermek için sart