2000 model Astra G opel gsi hakkında..!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Okan-GsI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar ekonomik nedenlerden dolayı hondamı satıp astra 2.0 gsi aldım. opel hakkında bilgim yok aldıgım arac orjinal ve kasası cok düzgün bir arac. alt takımlarında sorun vardı bugun onları yaptırdım. amort , z rotlar, motor kulakları,yag,yag filitresi gibi 700 tl harcadım. arac hakkında kronik sorunları alabilirmiyim bu model lerde. İstanbuldan antalyaya gelirken ekonomik moddda 29 kurus yaktı. ve bu arac kac bg 136 , 156 _? ben honda gibi bu bg leri hissedemedim neden acaba.:(:(

Okan-GsI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
si , vtec,vtec2 es , typr kasa sport bu tür araclarım oldu si baz alırsak onun yanında daha yavas kalıyor ama yokus yukarı 3. ve 5. vites gösteriyor kendini

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız. Ama 136 beygir dahi olsa sonuçta hacimli bir motor kolay kolay zayıf gelmez ve bana göre açık ara 1.4 , 1.6 EK kasa Civic'ten çok daha iyi olduğuna eminim. Vtec 2'lere gelirsek o arabalarda güç zaten güç yok 1.5 Admira kasa Accent ilk 3. vites ondan iyi gidiyor.

Okan-GsI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim sagolasın evet ama bi stock si gibi yürümüyor aslında hız tatminkar kötü değil honda ya göre daha oturak lı araba. vectra b gt( headers , egzantirik,hava filitresi ,yazılım) 150 hp olduğunu iddea edenler var. 1.500 tl civarı tutuyormus tech de arkadasın birinin elinde varmıs anlasabilirsek alıcam nasipse

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim sagolasın evet ama bi stock si gibi yürümüyor aslında hız tatminkar kötü değil honda ya göre daha oturak lı araba. vectra b gt( headers , egzantirik,hava filitresi ,yazılım) 150 hp olduğunu iddea edenler var. 1.500 tl civarı tutuyormus tech de arkadasın birinin elinde varmıs anlasabilirsek alıcam nasipse

Dostum arabanızın hava debimetresi, o2 sensörü, buji-buji kablosu, hava filtresi gibi bakımlarının tam olması gerekiyor. Aynı motora sahip 98 model vectram vardı, ekonomik modda ortalama 5.5-6 litre benzin tüketirdi, benzinde 29 kuruş yani. LPG ile uzun yolda 18-20 kuruşlarla seyrederdim. Kaldı ki arabanız daha hafif, daha az yakması gerekir.

Gelelim beygir meselesine 136PS 134hplik bir motor, torku gerçekten iyidir, honda kadar beygirleri hissedememenizin sebebi zürafa uzunluğundaki şanzıman ve köpek ölüsü ağırlığındaki volan ve kranktır, hondalar kadar hafif mekanik aksamları yoktur. Arabanıza headers maliyeti 150-180 lira( katalizör iptali ve yerine spor tel susturucu takmak istersek 100 lira da onun maliyeti), eksantrik koymanız torku düşürüp arabaya 3-4beygir üzerini kesinlikle katmaz onu hiç tavsiye etmiyorum, hava filtreniz eğer diğer astra G ler gibi panjurdan hava çekiyor ise kutu içi filtre tavsiye ederim, açık hava filtreleri opelde yüksek devirlerde boğulma yapıyor, yazılım ise Yalçın Kıruç C20XE ve X20XEV kodlu motorlara seyir halinde ince yazılım yapıyor, 170hp alır sizin arabadan bu bahsettiğim koşullarda. Ancak her koşulda ağır volan ile güç törpülenmiş olacak, ince ayarda balansı bozmadan volan tornalayabilecek birini biliyorsanız arabanızın gücünü çok daha net hissedersiniz. Ek bilgi isterseniz bana sorun, x20xev ile kafayı bozmuştum bir aralar :D

Okan-GsI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler icin tşk ederim. şimdi ilk işim hava filitresi sesi. omega b emme manifoldu takınca galiba güzel bir ses alıyormusuz. onun da maliyetleri 150-200 tl dediler arkadaslar. techde bi ark 167595815 seri numaralı ekzantrınk takıyor sadece bunun net 9hp vericeğini söylüyor tabi bu sadece yeterli olmucak headers, eksoz, polish filan maliyet ucucak gibi geliyor.ve açık hava filitresi hakkında yardımınıda alabilirsem sevinirim. green, yed gibi markalar diyorlar sen ne düşünüyorsun ? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...