2006 vectra

SAHİN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sahibinide çok iyi tanıyorum zaten hiçbir problem yok olursa bana vermez zaten arabayı.O konuda bir şüphem yok yanlız ben arabayı 3-4 ay önce 2-3 hafya kullandım o süreden aklımda kaldığı kadarıyla ya 70 küsür yada 80 küsür bindeydi ama 90 değil yani ona eminim.Birde modeli elegance mı essentia mı onu hatırlayamadım aracın bi bu resmi var elimde bu resimden ne olduğunu çıkarabilirmisiniz.Araçta sis vardı diye hatırlıyorum resimdede gözüküyor galiba.Park sensörü kesinlikle vardı ona eminim.Ama diğer özellikleri deneme gibi bir durumum olmadı.

Yardımlarınız için teşekkürler.Eğer mümkün olursa ben o aracı alacağım amacım fiyatı konuşurken ona göre konuşmak veya bineceğim süreyi az çok tahmin edip yeni araç aramak vs :) Tekrar teşekkürler yorumlarınıza devam edersiniz umarım.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın sahibinide çok iyi tanıyorum zaten hiçbir problem yok olursa bana vermez zaten arabayı.O konuda bir şüphem yok yanlız ben arabayı 3-4 ay önce 2-3 hafya kullandım o süreden aklımda kaldığı kadarıyla ya 70 küsür yada 80 küsür bindeydi ama 90 değil yani ona eminim.Birde modeli elegance mı essentia mı onu hatırlayamadım aracın bi bu resmi var elimde bu resimden ne olduğunu çıkarabilirmisiniz.Araçta sis vardı diye hatırlıyorum resimdede gözüküyor galiba.Park sensörü kesinlikle vardı ona eminim.Ama diğer özellikleri deneme gibi bir durumum olmadı.

Yardımlarınız için teşekkürler.Eğer mümkün olursa ben o aracı alacağım amacım fiyatı konuşurken ona göre konuşmak veya bineceğim süreyi az çok tahmin edip yeni araç aramak vs :) Tekrar teşekkürler yorumlarınıza devam edersiniz umarım.

Fiyatı dediğiniz gibi ucuza, en iyi ihtimal 23000-24000e bile alsanız değerinin düşmeyeceğini, aksine artacağını düşünüyorum.
Elegance / essentia hakkında hiç bilgim yok, kullanan arkadaşlar fotoğraftan çıkaracaktır. Şimdiden hayırlı olsun:)

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
ben de yakın zamanda 2006 vectra c2 essentia aldım, ancak eski aracımı (vectra b2 2.0 cdx) ,bulunduğum ilde komple orjinal ve tüm ağır bakımları yapılmış olmasına rağmen takas yapan tek bir galeri buldum ve oradaki en mantıklı araç buydu, aracımı elden satamadım ve artık sıkılmıştım, hatta çok ani oldu ve ben bile çok şaşırdım, cdx ten inilip essentia ya binilirmi diye, ancak şu an aracımdan çok memnunum, alır almaz lastiklerini değiştirdim, ön takımını yaptırdım, trigerini değiştirdim, yağ ve filitrelerini değiştirdim,ben aracımı değiştirmeden 1 ay kadar önce iş yerinden bir arkadaşım da 2007 model comfort vectra aldı, aralarındaki farklara gelirsek;bende eski tip motor var, onda twinport motor var, essentia da hız sabitleyici, yağmur sensörü,otomatik kararan iç ayna, sis farı,arka tavan lambası yok, iki aracın da 4 camı ve dış aynaları elektrikli, essentia da mıd ekran var, comfortta gıd ekran var, essentia analog klimalı, comfort çift yönlü digital klimalı, essentia da stoplar ,çamurluk sinyalleri ve 3. stop lambası comforttakilerden farklı renkte,comfortun teybi mp3 özellikli ,essentianın teybi sade track çalar, son olarak ta comfortta ışıklı güneşlikler ve harita okuma lambası mevcut,ve orta konsoldaki bozuk para gözü comfortlarda kapaklı,bunların dışında herhangibir farklılık yok; eski tip z16xe kodlu motorlar yağ eksiltmesiyle meşhur, twinport motorlar ise kurum vb tekleme sorunlarıyla meşhur,benim aracıma sis farı sonradan takılmış; ben ise kısa ve sis farlarına xenon yaptım, iç dikiz aynasını otomatik kararan aynayla değiştirdim, eski aracımdan söktüğüm pıoneer usb cd player ı çerçeve alarak yeni aracıma taktım, park sensörü taktım, ampüllerini beyaz lede çevirdim, karter muhafazası ve arka tavan lambası aldım, çamurluk sinyallerini ise beyaza çevirdim,stoplarında ve camlarında film mevcut; ben aracımda değişiklik yapmayı seviyorum, tabiiki comfort olsaydı hatta design edition ya da elegance olsaydı çok daha iyi olurdu; şu an aracımın tek eksiği hız sabitleyici, onu da önümüzdeki süreçte halletmeyi düşünüyorum; ben aracımdan çok memnunum , 1.6 eski tip motor rampalarda bu kasaya yetmiyor, ancak mersin - bartın arası yolculuk yaptım ve yola oturduğu zaman iyi sonuçlar alınabildiğini gördüm; 220 km /h sürate kadar denedim, 3500-4000 devir arası hızlanmasının iyi olduğunu gördüm, bence alınmayacak kadar kötü bir araç değil.....

SAHİN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki resimden benim aracımın elegance mı ellentiamı olduğunu ayırt edebilirmiyiz? Tekrar söylüyorum sis farı vardı diye hatırlıyorum resimdede var gibi gözüküyor.Park sensörüde vardı.

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fotoğrafları karşılaştırdım, sanki SAHIN nickli beyfendinin attığı fotoğrafla aynı kasa. Yani C2 Essentia.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Essentia Vectra C alınmaz..Ne motoru ne donanımı sizi memnun eder...Hani 1.6 olup elegance donanımlı bir vectra c alsanız, motor performansını donanımı ile yadırgamazsınız..Fakat hem donanım hem de performans açısından sizde opel ya da vectra iyi izlenim bırakmaz..Çünkü sonra şöyle bir fikre kapılırsınız, dersiniz ki; ''ya bu opel de araba yapmayı bilmiyor..Ne hava yastığı var ne performans var..Verdik 30 bini ama şahin alaydım daha iyiydi..'' gibi :) Kaç kişi opelin böyle bir otomobil firması olduğunu sanıyor ve hala daha ısınamadılar..

Vectra C nin makyajlısında sunulan essentia, Fatih in de temas ettiği gibi en boş Vectra C dir..Bir zaman, Türkiye'ye şirket aracı/avrupa'da elde kaldığından diye girdi..(Daha doğrusu yurt dışında öyle..Bir depolis aracı olarak kullanılır...)Anlatılmaz daha doğrusu gerek yok...Konunuzu okuyanlar da o yüzden yazmıyorlardır..30 bin tl ye hem performasnlı hem de donanımlı vectra c ler var..Örn bir ilan var ki koltukları sarı renkli deri aracın dışı da siyah..Hem ısıtma var hem soğutma var hem de elektrikli..Buzdolabı var..Sunroof var..Esp nin 4 tekerleğe kadar müdahale eden versiyonu var...Sürüşe göre kendisini ayarlayan farlar var.... 150 hp ve 320 nm torklu...Sadece model olarak 1-2 yıl eskisi..

Bana kalırsa böyle bir araç alırsanız, satmak isterken de sizi zarara uğratabilir..Yani satarken de aracınızı reklam edersiniz değil mi?İşte şuyu var buyu var..Onu değiştirdim bunu değiştirdim..Haliyle size önerim almamanızdan yana..

İçi beni yakar dışı seni serdar, hiç üşenmeden araştırdım o arabayı. 2 yıldır malum ilan sitesinde ilanı var, 2 yıldır satılamayan bir araç sana da tedirginlik yaratmıyor mu? Ecufast yazılım attırmış, jantları söküp rezalet ötesi bir alfa romeo jantı taktırmış, hor kullanılmış bir araç o malesef, caddeye düşen araç nasıl donanıma sahip olursa olsun kesinlikle beni itiyor... İlan resimlerinde sadece önden ve arkadan fotoğrafları var. İlanlarda olmayan resimlerde direksiyonun sıfırdan deri kaplatıldığı ve o rezalet jantlarla olan hali de var, görsen tam kelebek konmuş gibi ve çok berbat duruyor, 20bin lira üstü verilecek gibi değil. Boş+boş essentia'nın daha çok albenisi var öyle diyim...

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 00:43 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 00:40 ----------

220 km /h sürate kadar denedim

Çok ciğerli arabalar bu 1.6 vectralar, bizim arkadaş 300 e kadar çıkmış ama direksiyon titremeye başlamış he dese 310 falan vuracak :D

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Marka Opel
Model Vectra
Nesil Vectra C
Motor 1.6 i 16V (105 Hp)
Kapı 4
Güç 105 bg
Maksimum sürat 194 km/saat
Hızlanma 0 - 100 km/saat 12.6 saniye
Yakıt deposu hacmi 61 Lt
Üretim başlangıç yılı 2006 yıl
Son üretim yılı 2008 yıl
Kasa tipi Sedan
Koltuk 5
Uzunluk 4611 mm.
Genişlik 1798 mm.
Yükseklik 1460 mm.
Dingil Mesafesi 2700 mm.
Ön tekerlek izi 1536 mm.
Arka tekerlek izi 1525 mm.
Bagaj hacmi en fazla 500 Lt
Motor pozisyonu Ön, enine
Motor hacmi 1598 cm3
Tam güç devri 6000 dev/dak
Tork 150/3900 Nm
Yakıt Sistemi Çok noktalı enjeksiyon
Silindir pozisyonu Inline
Silindir Adedi 4
Silindir çapı 79 mm
Silindir içi vuruş 81.5 mm.
Sıkıştırma oranı 10.5
Silindir başına düşen valf 4
Yakıt Tipi Benzin A-95
Çekiş Ön
Vites sayısı (düz şanzıman) 5
Ön süspansiyon Bağımsız, yay
Arka süspansiyon Bağımsız, yay
Ön frenler Disk
Arka frenler Disk
ABS Evet
Şehir içi yakıt tüketimi 9.2 Lt/100 km
Şehir dışı yakıt tüketimi 5.5 Lt/100 km
Ağırlık 1325 Kg
Maksimum ağırlık 1870 Kg

yapmayın 220 km hız falan :D maksimum hızı belli hadi hafif rampada 200 olsun 205 km olsun :) 140'dan sonra 7 8 km sapma yapıyor vectra c kadranları...

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası öyle de Mert, benim araç da 22 bin tl idi.. Önden kazalı idi..Farlar comfort farı, xenonlar da tırışka xenon idi..Triger,filtreler,debriyaj takımı vs vs hepsi tarafımca değiştirildi..Şİmdi 30 bine satsam müşterisi var..YAni hoşaf gibi wv ler 35 bine satılıyorken bu araçlar da bırak o kadar etsin..Alacak olan arkadaş 2-3 senede ödeyecekmiş aracı..Rahat olacakmış yani..Haliyle kısmen de olsa masraf etme durumu da olur..Bana kalırsa o araç iyi bir araç..Toplanmaya ihtiyacı var o kadar...Donanım yönünden harcaman olmayacak..Sadece mekanik olarak biraz masraf edeceksin...Sen de biliyorsun; sayılı bir araç...Vectra C ler buraya sayfasında da bir tane 2.2 vectra c paylaştım..Sana haber ettim ama okumadım heralde :rolleyes: 2005 model elegance irmscher paket :rakir:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası öyle de Mert, benim araç da 22 bin tl idi.. Önden kazalı idi..Farlar comfort farı, xenonlar da tırışka xenon idi..Triger,filtreler,debriyaj takımı vs vs hepsi tarafımca değiştirildi..Şİmdi 30 bine satsam müşterisi var..YAni hoşaf gibi wv ler 35 bine satılıyorken bu araçlar da bırak o kadar etsin..Alacak olan arkadaş 2-3 senede ödeyecekmiş aracı..Rahat olacakmış yani..Haliyle kısmen de olsa masraf etme durumu da olur..Bana kalırsa o araç iyi bir araç..Toplanmaya ihtiyacı var o kadar...Donanım yönünden harcaman olmayacak..Sadece mekanik olarak biraz masraf edeceksin...Sen de biliyorsun; sayılı bir araç...Vectra C ler buraya sayfasında da bir tane 2.2 vectra c paylaştım..Sana haber ettim ama okumadım heralde :rolleyes: 2005 model elegance irmscher paket :rakir:

Biraz emek istiyo işte serdar o araç, böyle araba değil de evlat gibi bağrına basılmak istiyo :D Şu 2.2 yi merak ettim, uyku problemim var bir süredir finaller olağanüstü iyi geçince bazı şeylerin ayarı kaydı gözümden kaçmış bulayım şu konuyu :)