98 Vectra B Otomatik "Hata Kodu 41"

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi günler,
5000 km önce otomatik şanzıman yağını yetkili serviste değiştirdim. bir müddet sonra aracım çalışırken dışardan duyulabilecek seviyede bir cırıltı sesine benzer bir ses olmaya başladı. özel servisime götürdüm, sesin şanzımandan geldiğini söylediler. daha önce (aracım otomatik olduğundan) yağının yetkili serviste değiştirmemi tavsiye etmişlerdi. yetkili servis bi dünya laf etti, çözmediler yani. dün de bir ara aracımı 100-110 km hız civarında iken sıkıştırdım. araç kafayı yedi; bir müddet sonra vites düşürdü, bağırı çağırmaya başladı. yavaşladım, bu kez hiç gitmez oldu. sağa çekip aracı stop edip tekrar çalıştırdım araç düzeldi ama araç düşük hızdan itibaren hızlanırken sanki titriyor. mıcırda patinaj ederek gidiyormuş gibi bir his uyandırıyor. bu arada özel servisime yine gittim servis; cihaz taktı ve otomatik şanzımanda "hata kodu 41: otomatik şanzıman hidrolik basınç" vesaire bir hata gösterdi. burada (denizli) otomatikçi bulmak zor. bir tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleme:

hodja

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ basıncı düşüklüğü şanzuman pompasından kaynaklanıyor olabilir. yolunuz istanbula düşerse usta tavsiye edebilirim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Atf yağ koydular değil mi?

zihnigonen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkili serviste değiştirdiler. faturada otomatik şanzıman yağı vectra c diye yazıyor.
aracım bugün yolda kaldı. servis geldi, çekiciyle götürdüler. herşey olabilir dediler. herşeye hazırlıklı ol demek istediler herhalde...