Akü tavsiyesi

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Benim aracım 2014 model, 2015 çıkışlı. 50.000 km’de. Üzerinde orijinal akü var. Sizce ne zaman değiştirmeliyim ?

Bu vesile ile bir de sorum var:
Bazen, akşamları kumandadan aracı kitlediğimde plaka lambası açık kalıyor ya da diğer lambalardan geç sönüyor, acaba bunun akü ile ilgisi olabilir mi?

Normalde yeni nesil bakımsız aküler 3-5 yıl gibi kısa sürede değişme ihtiyacı duyulmaz, çok huylanırsanız sağladığı voltaj değerlerini ölçersiniz
.Aracınızın follow me home özelliği açık ise kumanda ile kapı açma/kapama işlemlerinde farlarınız bir süre yanar ( yanacağı süreyi aracın multimedia ekranından belirleyebilirsiniz).Bunun dışında kumanda ile bagaj açtığınızda plaka lambaları bir süre yanar.

• Beğen
Tepkiler: Entigin

Entigin

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde yeni nesil bakımsız aküler 3-5 yıl gibi kısa sürede değişme ihtiyacı duyulmaz, çok huylanırsanız sağladığı voltaj değerlerini ölçersiniz
.Aracınızın follow me home özelliği açık ise kumanda ile kapı açma/kapama işlemlerinde farlarınız bir süre yanar ( yanacağı süreyi aracın multimedia ekranından belirleyebilirsiniz).Bunun dışında kumanda ile bagaj açtığınızda plaka lambaları bir süre yanar.
teşekkür ederim

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
benim aracım da 2012 1.3 dizel aküyü bu sene ocakta değiştirdim orijinal aküsüydü. 60 lık. servis GM orj. akü taktı.