Arabam çalışmıyor egr sorunu ama...

cayrex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet beylere durumu hemen özetliyorum 2006 model opel h 1.3 cdti aracimin basina gelenler. Gecen yil bir aksan eve geldim araci park ettim sabah kalktim arac calismadi tam calisicak gibi oluyor tekrar stop ediyordu tamirci cagirdim geldi egr ile alakali bir yeri temizledi (internette arastirdim gaz kelebegi, bilmem ne boğazı) sonra dediki simdi temizliyorum birdaha ariza yaparsa egr yi degisiriz dedi aradan 1 yil gecti dun aksam araci park ettim sabah yine calismadi ve ayni sorun olduguna eminim ancak bu defa tamirci cagirmak istemiyorum araci calistirsam goturucem tamircime yada kendim tamir edicem elimden ufak tefek isler gelir cocukken sanayi yüzü gördük. Sonuc olarak 1. Ben bu egr yi yada bogazini araba calisicak kadar nasil temizlerim anahtar takimi olarak neler gerekli olucak arkadasimdan alicam. 2. Araci tamirciye goturecek kadar nasil calistirirm? Hadi hayirlisi bakalim sonuc nasil olucak.

cayrex

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaptirdim

Evet beyler kimseden cevap gelmedi ama ben sordum ben cevapliyayim mazotta pislik varmis tamirci geldi 5 dakika da yapti gitti.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr aracı çalıştırmama durumuna getirmez ki.
fişini söksen bile araba yine çalışıyor.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazotta pislik mi varmış ?
82 model vw golf mü tamir etti bu mazotta nası pislik varmış...

egr ve boğaz kelebeğini sökebilecek kadar deneyiminiz olsa takım taklavat yerini sormaz direk girişirdiniz...iyiki kimse size şudur veya budur dememiş,neyinize lazım kalacak elinizde,veya düşer manifolddan aşağı bir vida yağmurdan kaçarken doluya tutulucan...tamircide değil çekici gelecek