Arabayı uzun süre çalıştıramaya cağım ne yapmalıyım?

gkozcan

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Günaydın değerli dostlarım . Benim ve kızımın arabası var . Benim arabam Opel Astra manuel benzinli kızımın Start stoplu otomatik benzinli Golf . İki arabada bir yerde. Ancak ben kızım başka şehirdeyiz Arabaları çalıştırma imkanımız olmayacak . Nasıl önlem almalıyız ? Saygılarımla.

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akü kutup başını sökebilirsiniz...Bazı araç ve modellerde Tatil modu var....Sizin araçlarda varmı bilmiyorum...Youtube ta videoları falan var...Anahtarı kontağa takıp katlanan yerden katlayıp çevirme gibi bir şekli vardı sanırım...

• Beğen
Tepkiler: gkozcan

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ne kadar süre ile gideceksiniz bilmiyoruz. eğer bir kaç ay çalışmayacaksa akü için kutup başlarını önce eksi sonra artı olacak şekilde sökmeniz. sökülen başlıkları bez ve poşetle sarmanız. tercihen aküyü soğuk yerde ise daha ılık sıcak bir oda içine götürmenizi öneririm. kapalı bir garajda kalacak ise aracı takoz üzerine bırakabilirsiniz. camların ve kapıların tam kapalı olduğundan emin olun. silecekleri de süpürge kısmından söküp uygun bir yerde muhafaza edebilirsiniz. silecekler yazın ve kışın sıcak soğuk etkisi ile lastik özelliği plastik olarak değişir. mavi cam suyu saf olarak doldurduysanız epeyce bekleme sonrasında jel kıvamına geliyor püskürtme ucunda tıkanma yapıyor onu da boşaltmanızı öneririm. elbette ki en son olarak araçların bulunduğu yerde şartlar uygunsa branda ile kapatmanızdır. açık otoparkta kışın branda çok makul olmaz. kapalı garajda tozdan korur.

• Beğen
Tepkiler: gkozcan