Araç Sabahları Geç Çalışmaya Başladı

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba corsa 1.5 td aracımın geçenlerde baskı balatasını değiştirdim, baskı balata değişiminden sonra araçta sabahları geç çalışma sorunu peydah oldu. Sorun motor soğukken ortaya çıkıyor, kontağı çevirip marşa bastığımda yaklaşık 8-10 saniyede çalışıyor, üst üste 2-3 kere kontağı kapatıp-açıp tekrar marşa bastığımda daha çabuk çalışıyor, motor sıcakkken ilk marşta hemen alıyor. kızdırma bujilerinde sorun yok kontrol ettirdim hepsi çalışıyor, marş motorunda aküde sorun yok. sorun acaba kızdırma rolesinde midir ?
Bu arada göstergede beliren kızdırma işaretinden sonra marşa basmadığımda "tık tıktık tık" diye ses gelirdi o sesde gelmez oldu. Ayrıca kontağı çevirdiğimde kızdırma işareti 1 saniyede devreden çıkıyor. Baskı balatayı değiştiren usta işlemi yapmadan önce akünün kutup başlarını sökmüştü, tekrar takarken acaba kısa devre yaptırıp röleyimi bozdu yada röleye giden herhangi bir kabloda temazsızlık mı var bilemiyorum, aracın çekişinde sorun yok, enjektörlerde işeme tabir edilen bir hususta yok.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanız tamirhane kokusunu alınca etkilenmiştir :)

şaka bi yana şanzıman la veya kutup başı ile bir alakası yok,kızdırma bujisinin hemen sönmesi ihtiyaç olmadığından,mazotunuz büyük ihtimal basınç borusunda geri dönüyor,harici bir valf koyarak pompacı bu problemi halleder...

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
benzer bir olay triger değişiminden sonra başıma gelmişti.pompa beyninin lehimlerini tazeleyince düzelmişti

yasinnkrtl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü. Sorunun kaynağı ısıtma rölesinden motor bölümüne giden bir kablonun temazsızlığından kaynaklanıyormuş.