Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

ulkm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4 T bir depo ile sanırım 900 km :)

locke link' Alıntı:
Katılıyorum
Bazen keyif kaçırıyor gerçekten ;)
Bu durumda kalıcı olarak kapatmanın yolunu bulmuş olabilir misiniz?

Yoksa her aracı çalıştırdığınız zaman kapıyor musunuz?

Sadece uzun yol da kapatıyorum, şehiriçi sorun yok  :))

bbeerrkk67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evrent link' Alıntı:
aracım hala 1000 km olmadı ama çok da uzun olmayan bir uzun yol denemesi yaptım.
istanbul-sapanca arası yaklaşık git gel 250km tuttu yolculuğumuz

yapılan km nin %85 i otobandı. CC'de 120-125 km arasında sabitledim aracı sadece birkaç noktada 150-160 bandına çıktım (1000 km olmadığı için henüz zorlamak istemedim) ortalama yakıt tüketimim 7lt tuttu. ortlama hızı da 93 km olarak gözteriyordu eve döndüğümde. nerdeyse hiç trafiğe girmedim bu arada.
çok guzel degerler,,zamanla daha dusecektır..

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün hava güzeldi.Ortalama km yi sıfırlayıp ekonomik sürüş sitili ile evime geldim, bazı yerlerde biraz yokuş aşağı idi.Bu durumdaki şehir içi ortalaması 7.2 gösterdi.Hadi yokuş aşağı kısmı %5 farketsin, düz yolda 7.5 lt.

Tabi yaz lastiklerine geçince araba sanki yol üzerinde yağ gibi akmaya başladı.Bunun etkisi vardır.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bana gore cok yakan araba yoktur; cok yakan sofor vardir. Fren pedalini yavaslamak icin degil de durmak icin kullandiginiz surece araciniz az yakar. su an kullanmakta oldugum 2006 corsa aracin  120bin de ve 2008 astra h araclarimin  105bin de on fren balatalari ilk kez degisti.(yazliga gidecektim ve geri donusum 3-4 bin km olacakti. oralarda bulamazsam diye erken degistiirdim)  

ozellikle uzun yolda minimum yakit degerini yakalama gercekten sabir isi. Bunu bir sefer ankara adana gaziantep adana ankara arasi corsa c 1.3 easytronic aracima basarmistim 45 litrelik deposu olan corsa ile 1297. km de isik yanmist. Yok kesinlikle bitmemisti. Adanaya giderken otobanin son kisimlarinda yokus asagi giderken tomruk yuklu kamyonun beni sollamasini unutamam.

bazen  ozellikle uzun yolda 5-6 litre az yakmak icin o kadar eziyete degmez diye dusunuyorum

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
bana gore cok yakan araba yoktur; cok yakan sofor vardir. Fren pedalini yavaslamak icin degil de durmak icin kullandiginiz surece araciniz az yakar. su an kullanmakta oldugum 2006 corsa aracin  120bin de ve 2008 astra h araclarimin  105bin de on fren balatalari ilk kez degisti.(yazliga gidecektim ve geri donusum 3-4 bin km olacakti. oralarda bulamamsam diye erken degistiirdim) 

ozellikle uzun yolda minimum yakit degerini yakalama gercekten sabir isi. Bunu bir sefer ankara adana gaziantep adana ankara arasi corsa c 1.3 easytronic aracima basarmistim 45 litrelik deposu olan corsa ile 1297. km de isik yanmist. Yok kesinlikle bitmemisti. Adanaya giderken otobanin son kisimlarinda yokus asagi giderken tomruk yuklu kamyonun beni sollamasini unutamam.

bazen  ozellikle uzun yolda 5-6 litre az yakmak icin o kadar eziyete degmez diye dusunuyorum

ևok doğru, sabırlı bir kullanımda dizel Focus umla yaklaşık 700Km lik yolun büyük kısmını 3.4 ile 4 litre arası ortalamayla tamamlamıştım, yol bilgisayarı bu kullanımla bir depoyla 1440km yol yapılabileceğini gösteriyordu  greatt Bu aracı oldukça süratli kullanmama rağmen 60.000 küsür km de iken servise göre fren balataları en az bir o kadar daha gidebilirdi, merkeze yollamak için resimleri bile çekilmişti hatta!

Astra ile de 4.4 litre ile başlayıp 5.3 litreyle biten seyahatlerim olmuştu.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün tam bir ay sonra yeniden benzin aldım.380 km yol yapmışım ve 90 km daha menzil gösterdi.Benzin miktarı ise 37,6 lt.

Şehir içi ortalamam 8 lt. Tabi bunda sabahleyin trafiğe yakalanmamam için yola 06.20 de çıkmamım da etkisi var:)