Astra G ile ilgili bazı bilmediklerim

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar.

Yeni almış olduğum 2000 model Astra G aracımda kafama takılan sorulan var.

1-Km sayacında saat görmek istiyorum. Çoğu arkadaşların arabalarında bu böyle. Nasıl yapabilirim ?

2-Aracı anahtarla kilitleyip , anahtarı çevrili tutunca camlar kapanıyor. Ama uzaktan kumandadan kilitleyince olmuyor. Bunu nasıl uzaktan kumandadan yapabilirim.(Önceki aracım Corsa B Swing modelinde vardı.)

3-Yol bilgisayarı ekranım silik ve tam okunmuyor. Tamiri var mıdır ?

4-Aracımda Tartarini marka LPG takılı. Hangi gazı kullanmamı önerirsiniz ?

Şimdiden teşekkürler..

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar.

1-Km sayacında saat görmek istiyorum. Çoğu arkadaşların arabalarında bu böyle. Nasıl yapabilirim ?

2-Aracı anahtarla kilitleyip , anahtarı çevrili tutunca camlar kapanıyor. Ama uzaktan kumandadan kilitleyince olmuyor. Bunu nasıl uzaktan kumandadan yapabilirim.(Önceki aracım Corsa B Swing modelinde vardı.)

Şimdiden teşekkürler..
1- astra g de böyle bir özellik yok diye biliyorum.
2-forumda konu ile ilgili birçok konu var. Ya bir devre yapılıp takılıyor yada kapı içerisindeki kablolara paralel bağlantı yapıp dediğiniz özellik çalışıyor. Forumda arayın
3-tamiri yapılabiliyor
4-aygaz, shellgas, mogaz, bpgas, Po gaz.hepsini kullandım. Araciniza göre hangi gazı kullanacaginizi siz secmelisiniz. Önceki aracım vectra da mogaz aldığım zamn en az bu gazda yakıyordu fakat şimdiki aracım astra da petrol ofisinde satılan er gaz diye bir gaz alıyorum bu gazı aldığım zaman en az bunda yakıyor. Bence gaz deneyerek seçilebilir. Belli bir marka iyi diye birsey yok.

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Şuanlık İpragaz kullanıyorum. Performans olarak tatmin etti beni.

Çoğu astrada km sayacının üstünde görüyordum. Malum bilgisayar ekranıda tam okunumuyor. Saati hiç göremiyorum :D

aDeLaNTe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar.

Şimdiden teşekkürler..

Aşağıdaki linkte kumandadan kilitlemeyi anlatan bir sistem var. maliyeti ucuz 5 TL civarında tutar. elinizden geliyorsa yaparsınız hemen.
Ben bu linkten faydalanarak yaptım. 6 aydır sıkıntısız kullanıyorum.

http://www.opelim.net/forums/tamamlanan-projeler/68938-astra-g-otomatik-cam-kapatma-cift-kilitleme-ile.html

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memur olduğumdan dolayı vaktim olmuyor bu tarz şeylere. Benim asıl istediğim seyahat sayacı yerine saati görmek. Kullanım kılavuzunda yazıyor ama yapamıyorum

kRm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gözünü hafifçe sağa kaydırırsan üstte radyo frekansının sağında saati görebilirsin. 1 sn gibi bi sürede bu işlemi yapabilirsin.

diğer bi ihtimal ani bir hareketle telefonuna uzanıp tuş kilidini açıp çıkan ekranda saate bakıp aynı hızda kapatırsan da 3sn içinde saati öğrenmiş olursun.

başka bir seçenek olarak sol kolunu hafifçe kendine çevirip gözünü kaydırırsan max 2 sn içinde saati öğrenmiş olursun.

ha yok illa karşımda olacak diyosan bu ürünü al derim
http://images.hepsiburada.net/assets/OA/300/1001100000392.jpg

İbrahim T.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ekranım silik olduğu için göremiyorum zaten orayı

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 08:22 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 08:21 ----------

Yoksa bende biliyorum bilgisayar ekranında saat olduğunu