Astra G Su kaçırdı

akdenizorhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 model Astra G aracım Dün motor suyundan su kaçırdı fakat ondan sonra devam etmedi kaçırmaya nerden kaçırdığını ustada baktı bende ama anlayamadık suyu sol ön kapının altında şaseden bıraktı ama oraya giden bir hortum yoktur diye düşünüyorum böyle bir sıkıntı ile daha önce karşılaşan varmı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1998 model Astra G aracım Dün motor suyundan su kaçırdı fakat ondan sonra devam etmedi kaçırmaya nerden kaçırdığını ustada baktı bende ama anlayamadık suyu sol ön kapının altında şaseden bıraktı ama oraya giden bir hortum yoktur diye düşünüyorum böyle bir sıkıntı ile daha önce karşılaşan varmı?

kapaktan atmış olabilir. antfriz olsun sistemde eğer yoksa. kapağıda değiştirin bir an önce ne olur ne olmaz. hatta termostat değişim zamanı geldiyse onuda değiştirmenizde fayda var

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arabayı yıkatmışmıydınız

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su seviyesi hatırınızda ise ve eksilme yoksa Önemsiz bir durum olabilir seviye takibi yapın.sol şasi tarafında radyatör hortumları motor giriş hortumları olmalı hortumlar sert bir şekilde oynatılmalı kelepçe diplerine bakılmalı

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle aracın yedek su yerine belirli oranların üzerinde Antifriz koymayın fazla olur ise oradan fena şekilde atacak bunu unutmayın arkadaşlar.

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifere giden hortumun motor çıkış bağlantı noktasında deve boynu gibi bir hortum var o hortumu ve bağlantı kelepçelerini kontrol edin. Motor suyu ısınınca basıncı görüp genleşerek kaçak yerinden su atıyor olabilir.

akdenizorhun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler kontrol ediyorum sürekli ama eksiltme yok 2 kere farklı ustalara life kaldırıp baktırdım bir kaçak görünmüyor bir çözüm getiremedim ama bir sıkıntıda görünmüyor.

hamditopal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler kontrol ediyorum sürekli ama eksiltme yok 2 kere farklı ustalara life kaldırıp baktırdım bir kaçak görünmüyor bir çözüm getiremedim ama bir sıkıntıda görünmüyor.

sorun devam ediyor mu.? eğer dediğim yerde ise lifte almakla görülmez tekeri ve davlumbazı almalısınız görebilmek için.. o zamandan beri yazılmamış demek ki sorun olmadı veya çözüldü inşallah.