Astra h baski balata degisimi sonrasi

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi forumlar sorum hakkinda arastirma yaptim hep benzer problemler ama benimki daha degisik bir problem.
Astra h 2006 1.3 dizel aracim var ikinci el olarak aldigim aracimi baski balata kacirma sorunuyla ustaya goturdum aracin baski balatasi volant i tirgeri kayisi filtreleri yagi vs ufak tefek degisti 2.300 lira para harcadim ama sorunum dahada cogaldi 800 km ye yakin yol yaptim tamirden sonra 3 gun icinde arac viteste giderken ayagimi gaz pedalindan cekince kut diye vurma ve irkilme oluyor ayni sekilde gaza biraz basincada kut diye vurma sesi geliyor. Sonrasinda 1. Viteste araci kaldirirken hafif hafif titreyerek kalkma oluyor. Sonrasinda geriye takarken cartlama oluyor. Ustaya gittigimde herseyin normal olduginu soyluyor sanki ben birsey bilmiyormusum gibi 2011 model ayni 50000 de enistemin aracinda boyle degil .ustaya gotyrmeden oncede boyle bir problem yoktu . Usta bana kutlemenin olacagini istavroz dislisinden geldigi soyluyor birazda atistim ustayla iyice moralimi bozdu birdahakine daha fazla para verip yetkili servise giderim. Ve cevremden zamanla alisacagini soylediler eski vectra marka aracimda da vardi titreme 5 yil boyunca gitmedi bunda gidermi ve sonrasinda transporter t5 2.5 aracim var bazilarida porterdan sonra sana oyle geliyor dediler pimpirikli oldugumu soylediler ben gaza basinca aracin esnemesini istiyorum kut diye vurmasi beni rahatsiz ediyor . Onca paralar vererek aldigimiz arac bunlar uzuluyorum sahsen.Bu konu hakkinda bana yorum yapabilecek arkadaslar yardimlarinizi bekliyorum. Tesekkurler.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Hocam, ayağınızı gazdan çektiğinizde ve gaza bastığınızda kütleme yapıyorsa benim aklıma motor veya şanzıman takozları geldi. Muhtemelen aracı toplarken bunlardan birinde sorun olmuş olabilir. Ya da parça ömrünü tamamlamış olabilir. Ben de kedi aracımda perşembe baskı balata değişimi yaptırdım. Şanzıman takozunda (aslında şaseye bağlı olan motor takozu) sorun vardı orijinal olmayanla mecbur yeniledik. Ve esnekliği az olan bi parça olduğu için bende de rölanti gazında sarsıntı titreşim yapıyor.

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam galiba doğru soyluyorsunuz bugun başka bir servise bıraktım aracı ilgileniyorlar bakalım oradakı ustada aynı şekilde cok vazla kutleme oldugunu soyledı bana bilgi verecekler bakalım hayırlısı tekrardan teşekkür ediyorum.