Neler Yeni
  • Sticker dağıtımlarımız başlamıştır. Sticker talebinde bulunmak için buraya tıklayınız.

ASTRA J 1.4 T MOTUL HAKKINDA

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Herkese merhabalar,

Aranıza yeni katıldım, cuma günü 2013 model Astra J 1.4 T Cosmo araç sahibi oldum. Adettendir, yeni alınan araç bir elden geçirilir yağ filtre değişimi vs. Aklımdaki yağ Motul ve sitesine bakınca aşağıdaki ürün uygun gibi geldi siz ne dersiniz?

Motul 5w30

Şimdiden teşekkürler

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Aracınız hayırlı olsun, Rabbim kaza bela vermesin inş. Bakım konusunda kesinlikle haklısınız bakımı yapılmış bile olsa elden geçirilir :) Motul kullanabilirsiniz sorun olacağını sanmıyorum. @Cemil abi yağ konusunda senin eklemek istediklerin varmı ?

Cemil

Admin
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Aracınız Hayırlı olsun..Açıkçası bende motulu düşünüyorum...Birkaç tane takip ettiğim kişi var..Bunlarda genelde motul veya lukoil öneriyorlar..Zaten üzerindede Gm Opel dexos2 tam sentetik yazıyor..Bencede Gayet uygun..Güle güle kullanın..

Mtunc

Kayıtlı Kullanıcı
Araç
Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Enjoy Plus
Model Yılı
2012
Bende makyajsız kasa 2012 1.4 t var dexos 1 gen 2 çıkıyor motulun sitesinde. Ancak opel eu olarak bakıyorum. Opel rus olarak bakınca sizin verdiğiniz yağ ve başka yağlar tavsiye ediyor motulun sitesinde. Bizim araçlar ne olarak geçiyor.

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, Allah hepimize kazasız belasız kullanmayı nasib etsin..

Kendi bayiinden almaya çalışacağım ürünü ve ilk fırsatta bakımı yaptıracağım..Buradan da paylaşırım detayları..

Bu başlığın konusu değil gerçi ama Astra J için Tesla tabir edilen multimedya ekrandan taktıran ve tavsiye verebilecek olan var mı. Özellikle İstanbul Anadolu yakasında montaj yapan, ürünü satan bir yer bulmak mümkün mü?

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Bende makyajsız kasa 2012 1.4 t var dexos 1 gen 2 çıkıyor motulun sitesinde. Ancak opel eu olarak bakıyorum. Opel rus olarak bakınca sizin verdiğiniz yağ ve başka yağlar tavsiye ediyor motulun sitesinde. Bizim araçlar ne olarak geçiyor.
Bende Motul'un sitesinde Astra J olarak aratınca Dexos 1 olan ürün çıkıyor. Google'da Dexos 2 olarak arattığımda ise linkteki ürüne ulaştım. Umarım bulunabilir bir üründür..

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Daha önce Motul yağ için konu açmış sizden fikir almıştım. Fakat hem yüksek fiyatı ve hemde tedarik konusunda çok seçenek olmaması nedeniyle Motul yağdan vazgeçtim.

Araştırma yaparken Liqui Moly marka yağ hakkında çok fazla olumlu yoruma rastladım. Dexos 2 ve Acea A3 standartına sahip yağı olduğunu görünce ve uygun fiyata da bulunca aldım.

İlk fırsatta yağ değişimi yapıp gözlemlerimi size aktarırım. Bu arada bu yağı kullanıp olumlu-olumsuz tecrübesi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Son olarak Astra J 1.4 T motorlar 4 lt yağ alıyor değil mi yanlış almadım umarım..

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cemil

Admin
Ad Soyad
Cemil ŞEN
Araç
Opel Astra J 1.3 CDTI
Yakıt
Dizel
Vites
Manuel
Donanım
Edition
Model Yılı
2012
Hayırlı olsun..İyi bir tercih olmuş...Bende çok olumlu yorumlar okumuştum...

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Az evvel servisi aradım 60 bin bakımı için fiyat almak üzere. 1.4 turbo Astra'larda mutlaka Dexos 1 - Gen 2 uyumlu yağ kullanılması gerektiğini söyledi görüştüğüm servis yetkilisi.. Nısan ayınsonuna kadar geçerli indirimli kampanya fiyatı olarak 1.400 TL dedi..

Hem fiyat hem de yağ ile ilgili bilgisi fikri olan var mı acaba?

Hasip

Admin
Ad Soyad
Hasip TOSUN
Araç
Opel Astra
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2011
Hocam 1400 TL ne için istediler ? Bu nasıl bir fiyattır...

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
V kayışı, destek ünitesi kayışı (alternatör demek istedi herhalde), yağ, filtreler,bujiler, işçilik ve kdv'yi de hesaba katınca bu fiyat.. Balatalar dahil değil bu arada, gerekiyorsa onlar da değişecek..

Nisan ayı sonuna kadar geçerli 3 yaş üzeri Opel araçlara özel bakım kampanyası fiyatı bu ayrıca..

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
Cok gereksiz cok fazla,bir fiyat soylenmis full orjinal bujiler dahil bakim seti 440 lira linki, https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-4-turbo-periyodik-bakim-seti-gm yagida gm alirsan 109 lira linki
GM DEXOS 2 5W30 MOTOR YAĞ 4 LİTRE 2018 ÜRETİM PARTİKÜLLÜ 125,00 TL yerine 109,99 TL

kayisida https://www.onlineyedekparca.com/urun/opel-astra-j-1-4-turbo-2012-model-sonrasi-v-kayisi

129 lira yani toplamda 650 civari parca 100 lirada usytaya verirsin

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Servise yaptırma niyetim yok zaten, sadece değişecek parçaları sormak için aradım ve o arada fiyat almış oldum..

Servisin yağ ile ilgili söyledikleri kafamı karıştırdı asıl önemlisi bu benim için.. Dexos 2 değil Dexos 1 - Gen2 özellikli yağ konusunda ısrar etti servis, sekman sorunu yaşanmaması için şart koştu adeta..

Bu yağ konusunda ısrarlı olmamın sebebi dışarıda bakım yaptırırken doğru yağı seçebilmek..

Zafer715

Moderatör
Ad Soyad
Zafer başaran
Araç
Astra 1.4 T
Yakıt
Benzin/Lpg
Vites
Otomatik
Donanım
Sport
Model Yılı
2012
benim ozel serviste yaptirdigim bakimdaki gibi elinde kalan 10 40 yagi koymus bide ustune bu arabaya,bu yag gider diyo. Opel astra j aracin yagi 530 dexos 2 ozellikli yagdir opeli olan herkes bunu kullaniyorsa serviste yapilan bakimdada bu yag konuyordur. elinde kalan yagi soyluyor sana ayrica aracinizin modeli ve km si iyi durumda neden sekman sorunu yasansin. Ben bu araclarda sekman sorunu yasayani hic gormedim. genelde contalarindan yag kacaklari termostat ve devirdaimi skinti cikariyo baska bi skintisi olmuyo

volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Volkan
Araç
Astra J Sedan
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Edition Plus
Model Yılı
2019
Az evvel servisi aradım 60 bin bakımı için fiyat almak üzere. 1.4 turbo Astra'larda mutlaka Dexos 1 - Gen 2 uyumlu yağ kullanılması gerektiğini söyledi görüştüğüm servis yetkilisi.. Nısan ayınsonuna kadar geçerli indirimli kampanya fiyatı olarak 1.400 TL dedi..
Hem fiyat hem de yağ ile ilgili bilgisi fikri olan var mı acaba?

Garanti bittiyse ve nazinizin geçtiği bildiğiniz iyi bir ustaniz varsa eğer ben parcalari kendim alir, kendim yapardım bakımı. 4lt en kaliteli 5w30 yağ taş çatlasın 250lira, bujiler GM 250, 150lira filtreler, 100lira kayış, 100lira işçilik, taş çatlasın 750lira tutar ki bu bakım bence 600liraya biter. Bu arada daha önce degistirdinizmi bilmem ama fren hidroligini de yenileyin, bunda işçilik biraz onemli.

phaldor

Kayıtlı Kullanıcı
Ad Soyad
Bora Toksöz
Araç
Opel Astra J 1.4 T
Yakıt
Benzin
Vites
Otomatik
Donanım
Cosmo
Model Yılı
2013
Usta yok tanıdık Opelci ama yine de niyetim parçaları alıp dışarıda işini bilen bir yere yaptırmak..

Yağı aldığım yerle yarın görüşeceğim ve aldığım yağı iade edip ellerinde varsa Dexos1 - Gen2 Liqui Moly yağla değiştireceğim.. Kalan parçalar (bahsettiğiniz fren hidroliği dahil) kolaylıkla temin edilecek şeyler zaten..