Arabam Bozuldu , Yardim .

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkesin bayramını kutlarım.
Gelelim probleme bugün normal bir şekilde dolaşırken , ışıklarda frenleyip yavaşladım birden araba titremeye başladı önce yol filan bozuk sandım titreme devam edince ir anormallik olduğunu anladım , herhalde benzinden pislik filan galmiştir dedim ışıklardan çıkınca gaza bastım önce normal kalktı gidiyordum ilk frende araba yine zangır zangır titremeye başladı bu arada rölanti devri 500 altına düşüyordu , benzinliğe çekip sağına soluna baktım bir şey anlamadım bu arada boşta gaz verdim bir süre pislikse atsın diye banamısın demedi vites N pozisyonunda iken rölanti sabit ne zaman D atıp hareket etsem sonrada dursam yine titremeye başlıyor hatta 1 defa stopta etti bende duracağım zamanlarda vitesi N atarak idare ettim. garaja zor döndüm . çünkü bir süre sonra gaz da zor yemeye başladı. giderkende devir düşüp çıkmaya başladı .aklıma dün depoyu fullettiğim geldi acaba benzinden mi , yoksa elektriksel bir problemmi daha beteri otomatik vitese mi bir şey oldu malum tatil her yer . baktıramıyorum da , ha birde garaj da rölantide çalıştırdım arabayı anlamaya çalıştım ne olabilir diye o sırada fark ettim vitesi D ye atınca sanki sürtmeye benzer bir ses geliyor bir yerlerden N ye çekince ses kesiliyor Fana baktım ses fan dan gelmiyor hararet normal arıza ışıkları yanmadı zaten yol bilgisayarında da bir sorun çıkmadı.

acil yardım bekliyorum acayip canım sıkıldı. :(

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun metin abi benimkide baya titriyordu çekiş falan bitti..ateşleme bujileri(bobinde olabilir) 4 tane değişti sonra düzeldi..

KA®ANLIK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya bana radyatörle falan ilintili bir durum gibi gelmedi,
sonuçta boşa atınca yapmıyor.

Vitesle ilintili birşey sanki.
baskı balata arızasına benziyor gibi...

Bende arabaya ineyim bakayım bi dediğin hortumlara metin...
aynımıdır bilmiyorum ama herhalde aynıdır ya...

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abicim senın sorun otomatik sanzumandan anladıgım kadarıyla yapacagın bırsey var sımdı el frenın ıyı tutuyorsa aracı calıstır vıtesı geri (R) konumuna al arac rolantıde calıssın kaputu ac ( sakın unutupta yanlıslıka motor kısmından gaza basma) sanzumanın yag cıbıgı var motor yag cıbıgının yanında sayılır. yag sevıyesını kontrol et.. sımdıde ngecmıs olsun ınsaalh cok bırsey yoktur

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama bırde su var senın araba kolay kolay stop etmemesı lazım sanzumanla stop etmesının alakası pek yok anlayacaz ınsallah bıraz daha detaylı anlat gercı ıyıde anlatmıssında

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KA®ANLIK' Alıntı:
Ya bana radyatörle falan ilintili bir durum gibi gelmedi,
sonuçta boşa atınca yapmıyor.

Vitesle ilintili birşey sanki.
baskı balata arızasına benziyor gibi...

Bende arabaya ineyim bakayım bi dediğin hortumlara metin...
aynımıdır bilmiyorum ama herhalde aynıdır ya...
arac otomatik

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatik sanzumanın ıcındede aynı manuel gıbı balatalar kucuk kucuk her vıtes ıcın ayrı balatalar var onları yakar fazla zorlatma bagırıyor ve gıtmıyorsa eger

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun kesin şanzımandan perşembe günü baktıracam canım sıkıldı ne güzel dolaşıyordum arabamla , ne olmuştur diye acayip endişe ediyorum ( diğer arkadaşların servis , tamirci maceraları yüzünden endişeleniyorum ) , bide işin mali boyutu var kaça patlar diye.

aslan_007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun anlatığına göre yüzde doksan benzinden olabilir araba gaz yemedeği zaman titremeye başlar artı otomatık olduğu için bunun motor kısmından anlaman zor olur endişelenmeye gerek yok iyi tanıdığın bir tamirciye gidersen öncelikle benzinden işe başla tekrar geçmiş olsun