çekiş düşüklüğü -Turbo sadece yüksek devirde verimli çalışıyor?

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Değerli üyeler, astra j 1.4 turbo aracım yüksek devirde 3-4 bin ancak torkunu hissettiriyor. Fark ettiğim kadarıyla turbo 3 bin üstü gibi yüksek devirlerde ancak etkin bir şekilde çekişi artırıyor. 140 hp 200 nm tork araba hantal sanki eski arabam 1.6 atmosferik bundan daha seri gibiydi.
Yaptığım işlemler:
Bosch iridyum buji, Delphi bobin,
Maf ve Map sensör temizliği. Hem benzinde hem LPG de aynı.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Turbolar yapısı gereği 1500-2000 devir aralarında güç üretmeye başlarlar, bu ürettikleri güç 3000-35000 devir civarında maksimuma erişir. Bu devirden sonraysa artık turbo üzerinden gelen üretimden elde edilen verim düşmeye başlar. Maksimum güç için turbodan ziyade kullanılan yakıta bakmak gerekir. Sonuçta yanma odasında patlayan yakıttan ortaya çıkan güç ile aktarma organlarına hareket iletiliyor. Sizin sorununuzla ilgili olarak eğer aracınızı uzun süre şehir içi kullanmışsanız aracınız kendini şehir içine göre ayarlıyor. Uzun yol yaptığınızda tekrardan map haritası güncellenip aracınız kendine gelir.

• Beğen
Tepkiler: smihci

murat.akan

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Turbolar yapısı gereği 1500-2000 devir aralarında güç üretmeye başlarlar, bu ürettikleri güç 3000-35000 devir civarında maksimuma erişir. Bu devirden sonraysa artık turbo üzerinden gelen üretimden elde edilen verim düşmeye başlar. Maksimum güç için turbodan ziyade kullanılan yakıta bakmak gerekir. Sonuçta yanma odasında patlayan yakıttan ortaya çıkan güç ile aktarma organlarına hareket iletiliyor. Sizin sorununuzla ilgili olarak eğer aracınızı uzun süre şehir içi kullanmışsanız aracınız kendini şehir içine göre ayarlıyor. Uzun yol yaptığınızda tekrardan map haritası güncellenip aracınız kendine gelir.
Bilgi dolu cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bu araca alt devirlerin canlanması ve yakıt için yazılım düşünüyorum önerir misiniz? Yada ne yapabilirim durumu iyileştirmek için.

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bilgi dolu cevabınız için çok teşekkür ediyorum. Bu araca alt devirlerin canlanması ve yakıt için yazılım düşünüyorum önerir misiniz? Yada ne yapabilirim durumu iyileştirmek için.
Alt devirlerin canlanmasi icin vgt dusunebilirsin bi denemeni tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: murat.akan

biycash

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.4 T 2010 model aracıma aldığım hafta hemen yazılım yaptırdım, 25 bin Km dir sorunsuz biniyorum.
2CR de yaptırmanı tavsiye ederim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
pedal box diye geçen seti de düşünebilirsiniz. pedal commander diye de satılıyor galiba. gaz pedalının çok az bir basmayla sanki dip gaz yapmış gibi araca komut verdiği yönünde bir yazı okumuştum. belki bu da sizin aracın hızlandığı yönünde beklentinizi karşılar.