code 68

murattekin46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a

Son düzenleme:

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç çalışıyor mu?Akü ne durumda zayıflamış olabilir. Alternatör şarj etmiyor olabilir kontrol edilmeli bunlarda sorun yoksa diğer arıza durumları düşünülebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akü sıfır yeni değiştirdim bu hafta şarj dinamosu söküldü herhangi bir problem olmadığı tespit edildi acaba başka kimsenin başına geldi mi bu arıza?

Elektro hidrolik direksiyona sahip araçlarda direksiyon pompasında elektriksel bir problem olduğunda bu arıza olabilir. Ama aracınızın direksiyon pompası hidrolik olması lazım. Astra j aracıma göre yorum yapıyorum. Bunlarda sorun olamıyacağına göre direksiyon açı sensörü arızalı olabilir. Arıza bazen düzeliyorsa direksiyon hafifliyorsa sorun bence açı sensöründe. Ama gösterge lambalarının çalışmaması ilginç bir durum. Aracınızda bu olay birden mi oldu ya da tamirat yada ekstra bir eklenti sonrasında mı oluştu?

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok yok birden oluştu ve 2-3 güne bir oluyor yaklaşık 15 dakika sonra geçiyor ilginç bir durum kontrol ettirdim ama sonuç alamadım.

Direksiyon açı sensörü muhtemelen. Konuyu takip edicem. Arızayı çözdüğünüzde yorumunuzu bekliyoruz.

Hakan55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Acaba elektriksel bir problem mi var ki. İlginç bir durum inşallah çözersiniz.