corsa b hararet var gosterılen ısı yok

corsab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba; corsa b 1.4 16 v 90 hp olan corsamızı uzun senelerden beri kullanmakta olup aracın hararet sorununa alısılmıstır,fakat gectıgımız soguklarda arac sabah ve aksam calıstırılmıs olup kullanılmamıstır.antıfırız kontrolu ıcın ustamıza gıdıldı,termostat kenerdan catlamıs usta ıyıkı termostat catlamıs baska bı yere zarar vermemıs denıldı fakat motor sıcaklıgı ıcerıdekı kalorıfere tam performans ıle calısmamaktadır ve soguk kalorıfer petegınıde patlatmıs denıldı ve antıfırız degıstırılmıstır.ustamız daha sonra dıger kontrolude yaptı fakat hararet gostergesı motor tam sıcak olmadıgı halde 100 ustunde gostermektedır ben arabamın 100 derecedekı durumlarınıda bıldıgım ıcın arac tam ısıyı gostermıyor ornegın 100 yakın gosterıyor motoru kapatıyorum su bıdonunun kapagı cok az acıyorum hava aldıktan sonra sarı kapagı tam sokuyorum araba kapalı ıken hararet yıne 90 ustunde gozukuyor daha sonra termostadın ordakı ısı musurunu de degıstırdık sorun yıne devam etmektedır. ve usta bunun devır daım pompasından oldugunu soyluyor yada gosterge problem var dıyor kesın sonuca ulasamadı banada guven vermedıgı ıcın ısleme devam etmek ıstemedım yardımlarınızı rıca ederım 20000 km once trıger ve devır daım pompasıda degısmıstır

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyu tam idrak edemedim,Motor suyu mu dondu?
devirdaim kulakları gitti ise yapar. Takviye kapağını açınca devirdaim yaptığında çalışırken su geliyormu ?

selefkos3334

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana kablo arızası gibi geliyor ısı sensörünün kablolarını kontrol ettirin belki kablolar birbirine değiyordur.

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim 2 ısı müşürü var..Biri göstergeye, biri de beyne ısı bilgisini gönderiyor.termostatın ordaki hangisiydi unuttum.diğeri de onun altında olmalı, motor üzerinde..

corsab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkeze tekrar merhaba;

motor suyu dondugunu dusunmuyorum kabloları da kontrol ettireceğim, Aklımada sımdı kulaktan dolma haberlerle conta da yakmıs olabılır mı acaba ?