corsa c 1.3 aks sorunu

mehtun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sol aks bozuk diye gittim sol aksı değiştirdim baktım olmadı :D:D

dedim sağmış meğersem :D:D ses aldatabilir haberin olsun...

oysa tam soldan geliyordu dersin en sonunda..sağa bak :)

dediğiniz çok mantıklı geldi. bunu sökmeden anlamanın başka bir yöntemi yok mu acaba. resmen yalama oldu sol taraf.

başka bir ustada yine sol aks kafası teşhisini koydu. bilyaları ve öndüzenide tekrar kontrol ettirdim hiç bir problem yok.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook düşük bir ihtimal şanzıman grup bilyası yapar...

ama ilk olarak diğer tarafa bakın....

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksyon kutusuna yönelin benim başıma o ses geldiğinde sorun kutuydu zaten bu araçların direksyon kutusu o kadar sorunlu o kadar talep var ki yan sanayi firmalar astra g kasaya 900tl isterken corsa c'ye 120-200tl istiyor, orjinali için tamir takımıda var 125tlye yan sanayiside

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün tavsiyenizi dinleyip rot balansçıya götürdüm kontrol etti rotlarda herhangi bir problem yok dedi ve ekledi bunun aksında problem var diye.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:50 ----------

eski parçayı takarken körüğün içini epey bir gresle doldurmuşlardı zaten.

peki sorununuz çözüldü mü?

mehtun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki sorununuz çözüldü mü?
malesef. bugün atatürk sanayi sitesine gittim. çıkmacılarda dış aks kafası aradım buldum birkaç yerde ortalama verdikleri fiyat kafa için 40 ile 70 arası oldu. komple aks için ise 250 tl istiyorlar. çıkmacıya durumdan bahsettim beni birine önce teşhis için yönlendirdi. gittim kontrol etti ve bunun sağ aks kafası problemli dedi. saat çok geç olduğu için değişim işi başka güne kaldı. bu arada hazır gitmişken ön kaput keçesi alayım dedim. comboninkinden buldum iki tane klipsi takması orjinal gm 60 tl ye halloldu.

mehtun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda fırsat bulup bugün ikitellide güngören sanayi sitesinde işinin ehli bir opel ustasıyla tanıştım ve sorunu çözdü. sorun sağ aks kafasındaymış. gkn marka aks kafası taktı parça 150 tl işçilikte 40 tl vererek sorunu çözmüş olduk. yardımcı olanlara teşekkür ederim. bu arada piyasada gerçek ustanın ne kadar az olduğunu anlamış oldum. yaklaşık 7-8 farklı ustaya gösterdim buna bosch serviste dahil hepsi sol aks kafası teşhisi koymuştu.