corsa c 1.3 cdti baskı balata sabit volant değişiminden sonra vites sorunu

hakanvrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa c 1.3 cdti 2004 model aracımla iskenderundan konya ya giderken yolda kaldım iskenderunda bir tamirciye götürdük benda başında beklemek koşuluyla şanzıman indirildi debriyaj balatasının göbeğini sıyırmıştı bende volant tan ses geliyordu zaten deyip volant balata ve baskıyı değiştirdiler volant sabit olan tip volmerk marka baskı ve balata sachs marka araç yapıldıktan sonnra yola çıktım 40-50 km sonra vitesten çıkmadığını ve vitese geçmediğini anladım aracı durdurduktan sonra 4. vitese sabitleyip konya ya kadar bu şekilde geldim sonradan farkına vardığım debriyajı araç boştayken ve çalışırken 4-5 sefer arka arkaya basıp çekince normale dönüyordu bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ne yapmam gerekiyor çünkü tekrar aracın yapıldığı şehre gitme imkanım yok

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Havası iyi alınmamış olabilir, bilya kaçırıyor olabilir.

baymustang

Organizasyon Sorumlusu
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yıllardır ben bunu anlatmaya çalışıyorum. sabit volan aracınızda neyle karşılaşabileceğinizi belli etmez...

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
yıllardır ben bunu anlatmaya çalışıyorum. sabit volan aracınızda neyle karşılaşabileceğinizi belli etmez...

Kiminde çok iyi, kiminde berbat.

hakanvrl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugünkonya sanayisinde tekrar kendi ustama baktırdım yapan ustanın debriyaj ın havsını iyi almamasından kaynaklanmış frenci bir arkadaşa gönderdi. debrijajın havasını aldı sorun çözüldü thread i kapatabilirsiniz cevap yazan arkadaşlara teşe kkür

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volmerkler rezalet ithal fiat yedek parçasının uyarlanarak takılanlar daha iyi gibi ama orj.den vazgeçmemek lazım.