Corsa c 1.3cdti P1639 hata kodu

JeSTeR54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar mrb. Oncelıkle hata kodunun açıklamasını yazayım daha sonra basıma gelenı :)

Açıklama (1) 5v referans devresi düşük Voltaj
Açıklama (2) araç id bloğu çökmüş yada programlanmamış

İlk açıklama sanırım tech2 de diğeri bilgisayardan gordugum bi açıklama.

Sorunuma gelirsek Cumartesi günü hava yağmurluydu ve aracım şu uzerınde servıs anahtarı olan lambayı yaktı söndürdü anlık oldu cok onemsemedım bu arada mazot ışığı da sabıt yanıyordu yanıp sönme durumuna gelmemıstı. Daha sonra adını hatırlamadıgım ucuz bı yerden mazot aldım 50 tl ilk araç 3500-4000 devırı geçmemeye başladı once sanayıde benım ustaya bılgısayara bağladık orda bu id blogu çökmüş hatasını aldık sılmeye çalıştı sılınmedı bugun sabah servıse götürdüm ordada 5v hatasını aldık ordada sılınmedı (hata kodları aynı açıklamalar degısık) ıkı ustada beyınden olabılır detaylı bakmak lazım vs dedıler. Aracım Cumartesi pazar aynı durumdaydı. Bugun servıs dönüşü mazot alayım dedım bı umutla. Once 20 tl lık aldım araç normale dondu. 1-2 saat kullandıktan sonra tekrar aynı sekli aldı o arada hıcbır ışık ve devır almamazlık yapmadı. Daha sonra 50 tl lık daha aldım yıne toparlandı. Ama arada sırada ışığı yakıp devri yıne 3500 un üstüne çıkartmıyor. Cmrtesi pazar stop edıp çalıştırdığında duzelmıyordu. Bugun stop edın çalışınca normale donüyor bı zaman sonra tekrar yapıyor. Nasıl bır yol ızlemelıyım onerılerınızı beklıyorum.

Araç 2006 1.3 cdti corsa silverline. Son aldığım 20 ve 50 tl lık mazotlar po ve shell.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bülent bey,arıza kodunuz voltaj düşüklüğü,burda tech cihazı ile baktırmanız gerek nerede sorun var? mesela ECU,buda bir sensorun devre dışı kalmasına sebep oluyordur.burdan bişey diyemeyiz.En güzeli bilgisayar ile baktırmak olacaktır

JeSTeR54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgisayar ile baktirdik usta kontrol edilmesi gerektigini 1 gun surebilecegini soyledi. Bende mazot olayina baglamaya calisiyorum simdi depoyu bitirmeye calisiyorum bitsin kaliteli biyerden alip bide oyle denicem. Ayni skintiyi yaparsa artik sanayi yollari tastan mecbur gitcez.

JeSTeR54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mazotu bitirdim Shellden aldım 2 gündür sıkıntı yok tech2 de verdıgı hata koduyla mazotu bagdastırabılen varmı yoksa şans a denk geldıde benmı mazota bağlıyorum?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilirmi? birşey diyemeyeceğim eğer mazotunuz kış mazotu değilde zorlanma ile yaptı ise bir anlık ??? :confused:

JeSTeR54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir anlık degil Cumartesi den perşembeye kadar yanı ılk aldığım mazot ve üstüne aldıklarım bıtene kadar aralıklarla devam ettı. Kımı zaman stop edıp çalışınca duzeldı. Kımı zaman duzelmedı. Ama perşembeden bu yana bı sıkıntı yok cok şükür. Hava şartlarıda aynı seyir edıyo bı farklılık yok. Tek aklıma yatan Cumartesi aldığım mazottan kaynaklanıyor suan ıcın.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inşallah yakıtdandır orda havaları bilmiyorum soğuksa ve istasyon fazla sulu yakıt verdi oda parafin oluşturdu ise olabilir

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anladığım kadarıyla mazot bitmeye yakın oluyor. Senin deponda pislik olma ihtimali var mı hiç depoyu temizletip ve mazot filtresni yakın zamanda değiştin mi?