Corsa c 1.7 DTI Klasik Sorun

infe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba.
Şubat ayında uzun bir süre araştırıp aldığım corsa c 1.7 dti aracım ilk başlarda sorunsuz 140-160 km hızlara çıkabiliyordum.
Aradan geçen bir aylık süreç sonrasında ne olduysa aracıma bp'den aldığım mazot sonrası ufak bir yüklenme ile 110 km'de ufak bir silkeleme ve seris lambası yaktı.
Yani sebep mazottan mı oldu bilemiyorum ama durum bu.
Bugüne kadar aracı aldıktan sonra her ne kadar yağ ve filtreler yeni değişsede ben kendim bileyim düşüncesiyle Castrol Magnatech 10/40w yağ koyup,mazot,yağ,hava ve polen filtrelerini değiştirdim.
Aracıma bir defa bp'den 50 TL dışında aldığım mazot dışında hiç bir zaman Shell dışında mazot koymadım.
Son üç depodurda GTL Diesel'i koyuyorum.
Yani her ne kadar euro 2 bir motorada sahip olsa ucuz mazot koymamaya çalıyorum.

Artık hem zor hızlanıyor,hem de 110 veya 120 km sonrası araç silkelenip servis ışığı yakıyor.
Ufak bir araştırma sonrası maalesef kesin bir sonuca ulaşamadım.
Yani bu motorlar şu sebepten bunu yapar diye kimse bir şey söyleyemiyor.
1500-2000 TL para harcayıp,turbosundan tutun mazor pompasına kadar değiştiren veya beyni tamit ettiren bir çok kişinin sorunlarını okudum ama buna rağmen sorununu halleden çok az araç sahibi var.
Sorunlarını halledenlerde şunu yaptımda halloldu diyemiyor.
Bu kadar üzerine titrediğim aracım maalesef beni üzmeye başladı.Aynı araç arkadaşımda var ve 2.5 seneden beri kullanıyor.
Bende çok sürdüm ve bende memnun kaldığım için oğlum doğmadan tercihimi bu araçtan yana kullandım.
Ama işte şans ne olacağı belli olmuyor.
Bu konuyu daha çok paylaşımda bulunmak için açtım.
Yani kimsenin kardeşim şunu şunu yap sorunun hallolacak diyeceğini zannetmiyorum.
Yani o kadar basit ama bir o kadar garip bir motor ki sorun yaptığında şifasını bulmak zor oluyor.
Açıkcası ne yalan söyleyeyim bundan sonra ki tercihimi benzinli veya arıza yaptığında tespit edilip tamiri anında olacak bir dizel araçtan yana olacak.
Zaman ayırıp derdime ortak olduğunuz için teşekkür ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU kadar karamsar olma..herşeyin bir çaresi vardır arıza kodu okuttunuzmu...en azından gaz fren basık kontak çevirerek arıza kodu yanıp sönerek size arıza kodunu verecektir...

infe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BU kadar karamsar olma..herşeyin bir çaresi vardır arıza kodu okuttunuzmu...en azından gaz fren basık kontak çevirerek arıza kodu yanıp sönerek size arıza kodunu verecektir...

O kadar olumsuz şeyler okudum ki insan karamsar olmaktan öte gidemiyor.
Oğlumun peşinden koşturmaktan zaman kalırsa en kısa zamanda sanayiye uğrayacağım.İnşallah tutarından çok beni uğraştırmayacak bir problemle karşı karşıyayımdır.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amaç bey arıza kodunu kendiniz okuyabilirsiniz yukarıda yazdım