Corsa C silkelenme motor freni

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba daha önce bu konuyu araştırmıştım hatta forumlarda konuda açmıştım fakat bir sonuç elde edemedim artık canıma tak etti bu sorun nedir acaba size de sormak istiyorum. Aracım 2006 model 1.3 cdti easytronic corsa. Sorunum şu: özellikle düşük hızda giderken (1. vitesteyken daha çok hissediliyor ) gazdan ayağımı çektiğimde araç bi anda fren yapmış gibi silkelenme yapıyor.Baskı balata motor kulakları o bu şu çoğu şey değişti ama gram azalma olmadı. Çok gözlemleme yaptım şöyle oluyor... Anlatabildiğim kadarıyla anlatmaya çalışıyorm: Mesela easytroniclerde ayağımızı frenden çekince araç belli bi hıza kadar gidiyor ve artık hızlanmadan sabit gidiyor yani vites 1 deyken yokuş aşağı olsa bile o hızı aşmıyor. Ve dikkat ettim Mesela o haza ulaşmadan gazdan ayağımı çekince bu silkelenme olmuyor yani motor freni yapmıyor . Ne zaman bu hızdan daha yüksek hızlı giderken ayağımı gazdan çeksem hissedilir bi şekilde araç fren yapıyormuş gibi sarsılma silkelenme oluyor.Denemek için aracı manuel olarak 2. vitese alıyorum ve 2. vites ile kalkış yapıyorum. 2. viteste demin dediğim optimum noktaya kadar gazdan ayağımı çektiğim taktirde bu olmuyor ama km 20 yi 25 i geçince ayağımı gazdan çekiyorum araç resmen o hıza düşene kadar (2. vitesle kendi kendine olabileceği max hıza kadar) fren yapıyor gibi ve bu hıza düştükten sonra rolanti bi şekilde gitmeye devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim başına gelen var mı acaba.

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mazot katkısı kullandınız mı?. Enjektörlerde pislik olabilir diye düşünüyorum.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu normal degilmi?
Yani her vitesin minimal bir devri ve hızı var.Onu gectiğin anda ayagını gazdan cekersen hava ve yakıt kesilir taki minimal devre kadar hava ve yakıt girmeyen motor bogulur fren yapar..Bunu sert yaparsan sarsıntı olur..Durum bu degilmi..

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba yorumlariniz icin tesekkurler mazot katkisi kullandim ama en ufak azalma olmadi. Evet dogrudur minimal ölcude bunun olmasi tabiki normal ama bu öyle hissediliyor ve rahatsiz edici ki yanımda yolcu tasimak istemiyorum o denli.bu aracimdan once 1.2 benzinli easytronic 2004 corsa vardi ondan hic bu sorun yoktu.bisey dediler gaz pedalinda gazdan ayagimizi cekince gazi yavas yavas kesen bi pim varmis hakkinda bir bilginiz varmi.cunku cok ugrasip asiri yavas yavaş ayagmi gazdn cekince bu pek olmuyor. Sorun bundan olabilir mi acaba

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizeller de tork yuksek oldugu motorun araca verdiği ivmeyi daha cok hissetmen olasıdır.Ama bunu baskı balatanın ve debriyajın ayarsızlıgından motor kavraması aniden oluyorsa da olabilir die düşünüyorum..mesela 3, viteste arac 2000 devire gelince ayagınızı aniden cekin gazdan oluyormu..Ama siz 1 viteste 4000 devirde aniden ayagınızı cekerseniz araba silkeler.

cruel77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yüksek hızlarda 3. ve 4. viteslerde bu hissedilmiyor.Dediğim gibi arabam otomatik zaten vitesi benim değiştirmemin sebebi sorunu testip etmek için yoksa genelde (yokuş sapıtmaları haric) otomatikte kullanıyorum.Mesela sıkışık trafikteyim gaza basıp azıcık yürüyorum ve haliyle durmak için gazdan ayağımı çekiyorum... Bu çok olağan hareketlerde ve çok düşük devir ve hızlarda bile bunu yapıyor.Yani arabaya binseniz olağandışı bir şey olduğunu fark edersiniz . Çok marka ve modelde dizel otomatik araç kullandım hiç birinde böyle bir sorun yoktu.Sorun öyle ki eğer bütün corsalar böyle olsaydı dünya üzerinde bir tane corsa satılmazdı o derece mide bulandırıcı

essential.5454

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende easy kullanıyorum benzinli fakat sizin dediğiniz araç geçerli vitesin rolanti devrine düşene kadar gereğinden aşırı ivme kaybı yaşıyo yani yavaşlama eğilimi gösteriyo bu durumda aracın seyri esnasında da güç aktarma organları tarafından da bi sorun yok ise ilk fikir yürüten arkadaşın dediği gibi araç dizel ateşleme yok sıkışma ile çalışıyor ayak gazdan çekilince enjektörler bir toz miktar mazot püskürtür ki bu sizin yaşadığınız yaşanmasın enjektörlerde sorun var demiyorum yazılımsal püskürtme sorunu olabilir bu günlerde opel bayilerinde elektronik yaşam testleri var hemde ücretsiz aracınızı bu kampanya kapsamında bi chek up ettirin belki sorunu onlar size daha iyi bildirir Allah yardımcın olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk