Corsa D ibreler ve gösterge ışıkları yanmıyor !

furkanonline

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba abiler & kardeşler,

Opel Corsa D aracım var ve bugün arabayı çalıştırdığımda ibrelerin çalışmadığını farkettim :( mazot ibreside çalışmıyor hepsi 0 da duruyor. Bir kaç arkadaşa sordum ama beyinciye göster dediler. Bu sorunu daha önce yaşamış olan varmı? İstanbulda yönlendirebileceğiniz bir yer varmı?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

Opel Corsa D aracım var ve bugün arabayı çalıştırdığımda ibrelerin çalışmadığını farkettim :( mazot ibreside çalışmıyor hepsi 0 da duruyor. Bir kaç arkadaşa sordum ama beyinciye göster dediler. Bu sorunu daha önce yaşamış olan varmı? İstanbulda yönlendirebileceğiniz bir yer varmı?
İlk önce sigortaları kontrol edin sonra opcom mdi vs ile arıza kodlarına bakıp yazın. @BURGAZLI Emrullah abi yada @Kaan. sorunu daha iyi bilirler.

BURGAZLI

Kayıtlı Kullanıcı
77-Yalova
Siteyi ziyaret et

Kardeşim konuyu biraz geç görmüşüz kusura bakma sorunun devam ediyor mu çözdüler mi.
Araban sorunsuz çalışıyor ama göstergede bir hareket yok dimi

IMG_20230427_1633563c05cb69b40c6c05.jpeg

Sigortadan desek orta konsoldaki bilgi ekranıda çalışmaz.
Gösternin çalışmaması göstergenin içinde ana enerjinin dağılımını sağlayan regülatör transistörü var ondan kaynaklı olabilir bunun dışında arabada sigorta harici göstergenin çalışmaması için engel bir durum yoktur