Değişik Bir Direksiyon Sorunu.

chewick

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkdaşlar. 2004 astra g 1.6 aracımla bi hafta önce sol tkerden kaldırıma çıktım. Görevim dolayısıyla bulunduğum yerde ne özel nede yetkili servis var.Çevre ilçeden gelen ustalar araımın alt tablasının ve rot kolununn eğildiğini.görünürde başka araıza olmadığının söylediler.Bu parçaları değiştik daha sonra rot balans ayarına gittik.Rot ustası aracın direksiyonun sert olduğunu Direksiyon pompasında sorun olduğunu söyledi.manevralarda direksiyon kendini toplamıyor.
Bulunduğum yerde aracımın ayısından var ve tesaduf onunda direksiyon pompasında sorun var.o arcı kontrol ettiğimde direksiyonunun oldukça yumuşak olduğunu gördüm ama pompadan uğultulu bi ses geliyordu. benim aracımda bu ses yok.Direksiyon çok yumuşak değil ama sertliğide bir şahin, doğan yada brodway direksiyonu sertliğinde değil.
Acaba sorun nerde olabilir arkdaşlar? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu araçların direksyonları elektro hidrolik sistemdir aynı araç bende varken şarj dinamosunun yetersiz şarjı nedeniyle acayip ağırlaşmıştı elektrik sistemini kontrol ettirmekte fayda var..

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksion rot mili diyorsunuz galiba onlarda eğilmiş olmasın sonuçta kaldırıma vuruyorsunuz ve bu aks rot tabla vs. o darbede yumuşatacak hiç bir şey yok darbede vurma yönü ve gücüne göre bunu her kısıma iletecektir

chewick

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olabilir burda doğru dürüst usta bile bulmak zor.Araç rot balansa girdi .sağa sola çekme sorunu yok.Anlamadım bende tuhaf bir sorun.normalde tek parmağumla çeviridim şimdi biraz daha kuvvet uyguluyorum ama dedim gibi aşırı bi sertlik söz konusu değil.hidrolik seviyeside tam.

maliyeci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taşradaysanız sorunun kaynağını bulmak biraz zor olur bazen Ankara' da bile işten anlayan usta, yada Opel için bile yedek parça bulmakta zorlandığım oluyordu. Güvenlik açısından bir sıkıntı yoksa dönene kadar idare edin boşa masraf etmeyin