Easytronic'te sorun

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Merhaba Arkadaşlar,

Aracım 2004 Corsa 1.3 CDTI Easytronic. Son zamanlarda, gaza fazla yüklendiğimden 3.-4.-5. viteslere geçişte debriyaj tam bırakmıyor eğer gazdan ayağımı çekmezsem devir yükseliyor ama araba gitmiyor. Ayağımı gazdan çekip vitesin tam geçmesini sağladıktan sonra basınca araç normale dönüyor ve gaza yüklenince normal bir şekilde devirleniyor.

Buna ek olarak hava yağmurlu iken, 4 ve 5. viteste giderken gazın sonuna kadar yüklenince debriyaj direk kaçırıyor, devir yükseliyor ama araba gitmiyor.
İnş. çok masraf çıkartmaz bana? Sizce bu neden oluyor ve ne yapmam, yaptırmam gerekiyor?
Bir de 2 ve 3 e geçişte bir tık sesi geliyor.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km yazmamışsınız...yüksek km de iseniz büyük ihtimal debriyaj balatası çok incelmiş,kaçırdığını düşünmüyorum ama balatanın perçinleri volanta zarar vermeden değiştirseniz iyi olur..

servisin yolu göründü anlayacağınız..

emrahguner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem benim aracımda da var. Benim sorunum bu kadar ilerlemedi henüz yani o kadar çok hissettirmiyor ama rahatsız olmaya başladım.. Birde bu manuel kullanımda vites geçişlerini hızlandırabilecek bi çözüm varmıdır?

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı problem benim aracımda da var. Benim sorunum bu kadar ilerlemedi henüz yani o kadar çok hissettirmiyor ama rahatsız olmaya başladım.. Birde bu manuel kullanımda vites geçişlerini hızlandırabilecek bi çözüm varmıdır?

manuel kullanımda sport tuşuna basarsanız vites geçişleri hızlanıyor,debriyajı daha hızlı bırakıyor sistem..

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Km 122bin. Gebze deki özel opel sevisine götürdüm. O gün hava kuruydı ustayla denemeye çıktık ve bu sorunu yapmadı. Ustada görmeden hiçbirşey söyleyemeyiz iyice arızalanınca getir dedi. Yolda bırakmasın deyince, bırakmaz dedi. İnsallah bırakmaz

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Km 122bin. Gebze deki özel opel sevisine götürdüm. O gün hava kuruydı ustayla denemeye çıktık ve bu sorunu yapmadı. Ustada görmeden hiçbirşey söyleyemeyiz iyice arızalanınca getir dedi. Yolda bırakmasın deyince, bırakmaz dedi. İnsallah bırakmaz

122bin de ve hiç değişmediyse bence debriyaj balatası bitmiştir..iyide gitmiş bu km ye kadar..

hakank

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne oldu ne kadar masraf çıkardı araba? bende de benzer sorun arada sırada oluyor. Ama çok devirli kullanmazsam sorun olmuyor?

___Murat___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.markafoniuyeol.co.cc
Burdaki özel servise götürdüm, teste çıktık yapmadı. Çok zorladı yine yapmadı. Son zamanlarda daha az yapıyor. Yaptığı bir gün tekrar servise gideceğim.

levent54

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gebzede opel yıldız var, easytronik şanzuman tamiri yapıyorlar. şayet beyinde problem varsa gideriyorlar. arkadaşımda aynı sorun yaşadı hallettiler.Yeni bir servis ve 10 numara işçilikleri var.Kesinlikle tavsiye ederim. İyi günler