enjeksiyonlu mu karbüratör lü mü

safari

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
selamlar
90-91 model arası vectra a kasa 2000 motor araç almayı düşünüyorum.bunlar malüm karbüratörlü araçlar.düşüncem karbüratörlü olanlardan yana. karbüratörlü olanı kullannan varmı memnunmu.sıkıntı çıkartırmı. hararet sorunu varmı. enjeksiyonlu araçlar karmaşık maliyetli sistem olduğu için yaklaşmak istemiyorum.93 model tayota aracıımız karbüratörlü ve sıkıntısız.opelin karbüratörlü olanları nasıl bilmiyorum. ayrıca bu araçların orjinal yedek parçaları varmı.saygılarımla

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2000 cc Vectra A'larda karbüratör yoktur. Karbüratörlü olanlar 1600 ve 1800 cc olanlardır. Hangisini tercih edersin diye sorarsan tartışmasız enjektörlü olan derim. Yedek parça konusunda sıkıntı yaşanmıyor, tek dikkat edilecek nokta Vectra'lar kalitesiz yan sanayi yedek parçaları sevmediği için mümkün mertebe ya orijinal ya da kaliteli yan sanayi parçalar kullanılmalıdır. 2007 yılından beri LPG'siz 1991 model 2.0 CD otomatik vitesli Vectra kullanmaktayım, son derece memnunum.

celaleddin007

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
savaş hocam gerekeni açıklamış, ek olarak; bu araçlar hem gövde hem motor olarak yaşlandılar. alacaksanız alt kısımlardaki çürük durumlarına iyice baktırın. sıcak memleket diye antifrizsiz kullanılan motor başınıza bela olur. kaporta aksamında orj yedek parça biraz sıkıntılı. 2.0i konforludur ve otobanda hakkını verir.