Enjektör Temizleyici Kullanmıştım Egzostan..........?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Depoya konulan katıklar gerçek bir temizleme yapmıyor.
Yakıtın oktanını yükseltip geçici bir perfonmas artışı yaratıp temizlendi hissi yaratmaktan öteye sağlıklı bir uygulama değil .Ben katığın çeşitli markarını kullandım , tekrar depo fulleyince değişen bir farklılık görmedim.
Yapılacak en iyi geçerli olanı carbon clean yaptırmak. Bu uygulamadan sonra katıkların işe yaramadığını anlamış oldum. ;)

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Depoya konulan katıklar gerçek bir temizleme yapmıyor.
Yakıtın oktanını yükseltip geçici bir perfonmas artışı yaratıp temizlendi hissi yaratmaktan öteye sağlıklı bir uygulama değil .Ben katığın çeşitli markarını kullandım , tekrar depo fulleyince değişen bir farklılık görmedim.
Yapılacak en iyi geçerli olanı carbon clean yaptırmak. Bu uygulamadan sonra katıkların işe yaramadığını anlamış oldum. ;)

Arkadaş ben depoya enjektör temizleme katığı katmadan önce lpg ecusunu leptoba bağlatmıştım benzin enjektör hatası verdi. Lpg ustam depoya enjektör temizleyici kat benzin bitene kadar benzinde bin düzelir dedi. Aynene dediğini yaptım 98 oktan yarım depo benzine petrol ofisinin katığını ekledim benzin bitene değin yüksek devirlerde sürekli benzinde gezdim benzin bitince leptoba tekrar bağlattım ve benzin enjektörü ile ilgili bir hata kodu çıkmadı. Üstelik egzosa parmağımı sürüyorum simsiyah oluyor ve elime kurum geliyor. Belkide sana enjektör temizleyicinib kalitesizi denk gelmiştir.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş ben depoya enjektör temizleme katığı katmadan önce lpg ecusunu leptoba bağlatmıştım benzin enjektör hatası verdi. Lpg ustam depoya enjektör temizleyici kat benzin bitene kadar benzinde bin düzelir dedi. Aynene dediğini yaptım 98 oktan yarım depo benzine petrol ofisinin katığını ekledim benzin bitene değin yüksek devirlerde sürekli benzinde gezdim benzin bitince leptoba tekrar bağlattım ve benzin enjektörü ile ilgili bir hata kodu çıkmadı. Üstelik egzosa parmağımı sürüyorum simsiyah oluyor ve elime kurum geliyor. Belkide sana enjektör temizleyicinib kalitesizi denk gelmiştir.
işe yarayan katkı mutlaka vardır tabi de siz ne kadar güveniyor ya da inanıyorsunuz lpg ecusunun verdiği hata kodlarına ki

fb1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.misafir.net
carbon clean perfect

Aynı sorun bendede vardı hatta sitede konum vardır uyarı lambası yanıyordu çoğu ustada normal benzinin kirlidir diyip durdu bende gidip carbon clean yaptırdım arıza falan kalmadı abi harika bişey yani eski astradanda biliyorum bunu bence her 30.000 de yaptırmalı motora çok faydası var memet usta bilir ben onun sayesinde müptelası oldum desem yeridir ;o) aman o petrol ofislerindekinden kullanmayın neydüğü belirsiz şeyler aralarında belki kalitelileri olabilir onlar hariç ama bence 20 ytlden aşağı parası olan sakattır.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işe yarayan katkı mutlaka vardır tabi de siz ne kadar güveniyor ya da inanıyorsunuz lpg ecusunun verdiği hata kodlarına ki

Gardaş sıralı sistem lpg'lerde çalışma prensibi şu şekildedir:
Lpg ecusu ile aracın kendi orjinal ecusu birbirlerine yakıt değerleri hakkında sinyal gönderirler ve lpg ecusunu leptopa bağlayınca benzin enjektörlerinin o anda silindirlere ne oranda benzin püskürttüğünü program hafızaya alarak lpg ecusuna aktarır ve aracın benzindeki değerleri ile lpg'deki değerleri aynı olur bu işlemin sonucunda bi kaç ince ayar daha çekilir ve ayar tamamlanmış olur. Ben leptopa bağlatınca benzin enjektörlerim kirli olduğu için program karışım verilerini tam tutturamadı ve sonuç olarak aynen şu hatayı yazdı bende gözümle gördüm (Benzin enjektör hatası) Ustama neden yazdı bu hatayı deyince adam enjektörler kirli olduğunda program karışım seviyesini tam tutturamıyor o yüzden bu hata çıkıyor dedi. Sonuç olarak aracıma ya carbon cleaner yaptırmam gerektiğini yada enjektör temizleyici kullanmam gerektiğini söyledi. Aslında carbon cleaner yaptıracaktım işlerden fırsat bulamadım ve depoya enjektör temizleyici ilave ettim ve faydasını gördüm. Ben sadece bunu anlatmak istiyorum, başımdan gecenleri sizlerle paylaşıyorum gerisi size kalmış.
:)

Son düzenleme: