gelde çıldırma :( vectra gidiyo :)))))

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar arkadaslar 97 vectra b aracım suda sorun cıkarıyodu kacırıp duruyodu neyse devir daim kalorifer muslugu odu budu derken bi aradan sonra gene kacırmaya basaldın motordan radyatore giren boru degisti bu sefer radyator gumledi radyatorude degistirdik arkadas ayarladı allahtan düzeldi ama beni masraflara bogdu ee simdide bi sorundaha vardı klımaya aldımmı arabann rolante gidip gidip geliyodu debrejada basılı tuttummu istop ediyodu aralarda arkadas bogaz kelebegin kırlenmis dedi anam bi soktuk kapkara ee basladı yıkadı cocuk artık sanayiye gidip gelmekten sıkıldıgım için ben inceliyom :) bi baktım benzin hortmları patlamıs onları degistir vs bi baktım kalorifer muslugu üstü kirec sozde 3 ay once degismisti aldım koparıp attım tum boruları falan sıkıyorum hafif catlak ezik gozume gelenleri sokuyorm artık arkadas biraktı ben inceliyom aracı en sonunda bitti dedik topladık vs ee aracı klımaya alıyos gene gidıo araba devir yani bilgisayara baglattık adaptasyon yaptırılcak dediler gittik oraya giderken arıza lampası yakmaya basladı elektrikci bi actı kabloları nerdeyse tüm elektirk tesissatının yanı mıtorun üstündekiler erimiş :( birbirine degiyo kablolaar adam nereyi acsa elinde kalıyor hadi tek tek bidaha sardı abi senden oncede sardırmıslar saten dedi elektirik tesisatını vectra b alcaksan bu kablolara baksan yeter dedi bidahikine aklında olsun dedi ? ilginc dedim içimden 65 kablo sarmadan sonra düzeldi ama beni cildirtti sanayiye girdigimde saat 11 di cıktım 20:30 du simdi ne u kacırması nede bisi var ama bu sene bu arabaya1500 tl masraf rahat yaptım 140 binde arac ama urmadan bisi cıkardı simdi bi sorunu yok ama genede klımada arada dalgalanma yapıo ? :( bu yuzden aracı satıcas ? nie bu sorunlar cıkıyo anlamadım yasından dolayımı acaba cocuk aman abi sat bunu diip durdu ??? satcasda yerine ne alcas bide o var iste bana simdi onerisi olan varmı acaba :maden:

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kablo tesisatını söktürdüm ustaya 2 gecede oturdum kendim bantlamıştım.Şu an 99 modele kadar bilemedim 98e kadar olan vectralar saatli bomba gibi geziyo piyasda istisnalar belki vardır ama ben serviste eski araç tesisatlarına baktım kablo izalasyonları patır patır dökülüyor bu konuda hem fikirim.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende kablo tesisatını söktürdüm ustaya 2 gecede oturdum kendim bantlamıştım.Şu an 99 modele kadar bilemedim 98e kadar olan vectralar saatli bomba gibi geziyo piyasda istisnalar belki vardır ama ben serviste eski araç tesisatlarına baktım kablo izalasyonları patır patır dökülüyor bu konuda hem fikirim.

aynen ama hayatım boyunca hiç böle bisi gormedim allah mıhafaza bi yansa abi bittin sen dıo en iisi satmak bu aracın bole olması cok sacma ya hangi aracın elektirk tesisatı patr patr dokulurki??:mad:

aycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım malum opeller yüksek ısıda çalışan araçlar olduğu için zamanla tesisat ısıdan gevreme yapıyor ..bende 3 ay önce ilerde bir sıkıntı yaratmasın diye komple tesisatı yanmaz malzeme ile kaplattım .şimdi kafam rahat ..şimdilik bizimki arıza çıkarmıyor ama bende önümüzdeki yıl değiştirmeyi düşünüyorum vectrayı ama yerine ne alacağıma karar veremiyorum ..şimdilik aklımda yeni versiyon civic var

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen ama hayatım boyunca hiç böle bisi gormedim allah mıhafaza bi yansa abi bittin sen dıo en iisi satmak bu aracın bole olması cok sacma ya hangi aracın elektirk tesisatı patr patr dokulurki??:mad:

Benzin pompasının rolesinin bulunduğu kutudan geçen kablolar gevremiş birden araba stop etmişti.Motor ana tesisatının büyük sarı sigortası atmıştı.Nedenide bu kabloların kısadevre etmesiydi.Allahtan sigorta attı yoksa tutuşabilirdi araç.Hatta tesisattan yanmış bi vectrada gördüm bu camın altından geçen yerden alev almış.Aracın yanmasında değilim mala gelsin fakat bizim araçların çoğunda tüp var şehir içinde birden yanan bu araç çok kişinin canına mal olabilir....

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sırf bu yüzden yeni aldığım vectraya komple sıfır motor tesisatı alıp taktım eski tesisat zaten gümlemek üzereymiş sıfırı 500 tl + 200 tl işçilik.. tesisatların yanmasının en büyük nedenlerinden birisi lpg arkadaşlar bobin aşırı akım çekmekte lpg ile çalışırken...ayrıca lpg montajı sırasında yanlış montaj yapılırsa veya kablolara zarar verilirse yine ilerki zamanda büyük sorunlar çıkarmakta...