Kornanin Sesi Kesildi

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Tüm doslara mutlu opeller dilerim.
Arkadaşlar, dün aracımın çıkmasını engelleyecek derecede yanıma park eden aracı uyarmak için kornaya bastım. Tek bir dıt sesinden sonra çalmaz oldu. Kornaya her bastığımda sigortaların olduğu sol aşağıdan tıkırt tıkırt diye ses geliyor. Bu sigortanın sağlam olduğu anlamına gelir sanırım. (Gece vakti olduğu için bakmadım) Sorun kornada mı acaba? Birde bu aracın (vectra b) kornası nerede bilen var mı?:help:

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fişi oynamıştır ön tamponu karşına aldığında sol altta sis farının üstüne denk geliyor

alpago

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.muayyer.com
Teşekkürlerimi sunarım.

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde bir düğün konvoyunda aynısı başıma geldi. Başka bir şehirde olduğum için de (Ankara) ortamı bilmiyorum tabi. Bir de haftasonu akşam üzeri bir saatteydik. Aha dedim Ankara-İzmit yolculuğunu kornasız yapacaz. neyse dayım (gerçek dayım:) Öle diğer dayılardan değel) gel dedi. Akşamın o saatinde küçük sanayi tarzı biryerde oto ellektirikçisi bulduk. Cepte 50-70 civarı birşey var. Dedim bunlar plakayı ve bizi (düğün vesilesi ile iki dirhem bir çekirdek tik) görünce bir güzel fiyatı geydirir kesin. Adam, arabanın altına yattı baktı kornaya, abi korna değişecek gitmiş dedi. Ben o sırada kredi akrtı geçermi diye kapıda visa master amblemi arıyorum. Dedik korna ne kadar? adam dedi 50 ytl. Oh dedim. Para yetecek. tam o sırada benim dayı olaya girdi (kendileri kayserilidir de). Allem etti kullem etti 10 liraya indirdi. Ben o sırada ağzım açık bakıyorum. Hemde çift taraflı kornaydı :) Adam birde montajını yaptı. İşçilikte 5 lira attım :) 15 liraya yeni kornam oldu. Ha diyeceksiniz ki korna nasıl. Bildiğin Tofaş kornası:) Ama her kornaya başısımda önümdekiler bir çekiliyor görmelisiniz :)

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi baktır kornaya bişey tutacağını sanmıyorum fiyat olarak

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı problem bendede var. bizim baldız arabayı vurmuş plakalık falan dağılmış. (araba corsa 1.7 dti) kornaya basınca röle sesi geliyor sadece. sigorta kutusu na baktım 10 no lu sigorta kornanın ve sağlam. ama kornaya ulaşamadım. bugün minübüslerin ve diğer ararçların hepsine yol verdim :=) örnek bir avrupalı sürücü oldum anlayacağınız:) bu hafta şirket aracıyla adanadayım haftaya dönünce bü bakızam altına yatıp. yoksa 15 20 kağıda korna bağlayacak kayserili dayı yok bizde:=)

METSEL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende arabamı aldığımdan beri "2.el" korna sesi sanki motorsiklet sesi gibi birşey. araç vectra 2001 1.6 elegance bu araçların orjinal sesi bumu yoksa bozukmu bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. bu arada yetkili serviste korna fiyatı 55 ytl + kdv "tek" özel satıcılarda 40 ytl kdv dahil (çiftli imiş ve gm imiş nasıl oluyorsa)

CengoCenk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanayide bir elektrikçiye git. Kendine göre güzel bir korna sesi beğen. ikili olmasına dikkat et bence. En fazla işçilik falan filan 20-25 ytl tutar. Ben 6-7 ay önce 15 ytl ye çiftli taktırmıştım ankarada bir sanayi sitesinde :)