GÖSTERGE PANELİ YANIP SÖNÜYOR

münüka

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Merhaba, aracım hafta sonu yağmurlu havada çalıştırıp getirdikten sonra kafayı yedi. Park edip eve geçtim, kornası aralıklarla sanki basıyormuş gibi kendi kendine ötmeye başladı. Bu olaydan önce de kumandasından kilit açma tuşuna basınca bir açıyor bir açmıyordu. Kafasına göre. Aldım elektrikçiye götürdüm. Kapı kilidine su kaçmıştır ondan korna basıyordur kilidi aç kapa yapınca düzelir falan dedi. Sonra sorun olmadı ama bugün yolda sinyal verdim bir anda sinyal söndü. Uğraştım yanmadı, biraz sonra yeniden yandı. Aracı park ettim bu sefer de kapının kilidini açmadı. İçeriden kilit açma tuşundan da açmadı. Üstüne gösterge paneli ışıkları yanıp sönmeye başladı. Sorunu ne olabilir bunun? Fikri olan varsa ve belirtirse memnun olurum.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
İsminizi tam olarak yazmadığınız için size hitap edemiyorum. Aracınızın teybin arka kısmında BCM beyni dediğimiz gövde kontrol modülüne kalorifer peteğinden su kaçtığı için malesef sorun yaşıyorsunuz. Acilen müdahale edilmesi gerekiyor. Bilginiz olsun.

• Beğen
Tepkiler: Alfonso

yoldangeçenbiri

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Hasip beyin dediği gibi kronik astra j sorunu.
Adamlar beyini kalorifer peteğinin altına koymuşlar ve petek su sızdırdığı zaman bu beyne su veya antfiriz giriyor. Bu da beyin devresinin kısa devre yapmasına sebep oluyor. Bu beyinin görevi çok fazla, iç ışıklardan, kapı kilitlerinden, far,sinyal,korna vs vs her işi bu beyin yürütüyor. Şanslıysanız beyini açıp temizlettirerek kurtulursunuz. Aksi takdirde büyük bi masraf açacaktır.