Gumruk Avantajı Başladı!!!!!!

semin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bayram ve yılbaşı hediyelerine gümrük avantajı

ŞEKER ve Kurban Bayramı ile yılbaşı döneminde, yurtdışından yakın akraba ve dostlarınızın gönderdiği hediyelere, gümrük vergisi yönünden "özel bir muafiyet" uygulandığını biliyor musunuz?

Bu muafiyet, yalnızca posta ile gelen hediyelerde değil, yolcu beraberinde gelen bazı hediyelik eşyalarda da var.

POSTAYLA GELEN

Posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla, yurtdışından gönderilen hediyelerle ilgili muafiyetin uygulanabilmesi için;

1- Hediyelerin, bayram ya da yılbaşı öncesi veya sonrası, bir ay içinde gönderilmiş olması,

2- Gerçek kıymetinin 300 Euro'yu aşmamış olması,

koşulu, birlikte aranıyor.

Ayrıca, bu eşyaların, ticari özellik taşımayan, şahsi, ailevi veya hediyelik eşya niteliğinde olması ve karşılığında, alıcı tarafından herhangi bir ödeme yapılmamış olması gerekiyor.

Eşyanın birden fazla kalemden oluşması durumunda, toplam değerin 300 Euro'yu aşmamış olması koşulu aranıyor.

İki ya da daha fazla kalemden oluşan hediyelik eşyanın, toplam değerinin 300 Euro'yu aşması durumunda, toplam değerin 300 Euro'luk kısmına, muafiyet uygulanıyor.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Çin den uzaktan kumandalı helikopter aldım, bayram muafiyetini bekliyordum. Bu dönemde gümrüklerde yoğunluk olduğu için normalde geçmeyecek bazı paketler de geçebiliyor. Özellikle profesyönel cihazları alacaksanız bu dönemlerde şansınız yüksek.

farukefe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) getirmesine getirirler de dediğiniz gibi kayıt işiyle başım dertte. omnia getirtmiştim geçen ay. telefon kapandı, şimdi sagda solda pasaport arıyorum :((

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu konu hakkında nacizane tecrübelerimden edidndiğim şudur:

Teyp cd çalar navigasyon ürünlerini alanlar kesinlikle üzerine "car accesories" yazdırmalı. teyp yazarsanız yandınız. Ya da navigasyon alıp mp3 çalar yazdırırsanız.

bayram mayram hikaye. istediğiniz her şeyi istediğiniz zaman alın. faturanız 1.500 euroyu geçmesin yeter.

alışveriş adresi olarak belirli illeri kullanın belirli illeri kullanmayın. örneğin istanbula istediğiniz her şeyi getirin ama izmire toplu iğne bile getirmeyin

dhl ups fedex gibi firmalardan uzak durun

mümkünse EMS ile de almayın.

kayıtsız da almayın

en sağlam alış verişler registrated air maille olanlardır.

herkese hayırlı alışverişler dileirm